Mamy lidera! Neptun wygrywa z Klimontowianką! [wideo, zdjęcia]

15 punktów po pięciu rozegranych spotkaniach, czyli komplet! Neptun Końskie jest samodzielnym liderem RSActive IV Ligi, a do rozegrania ma jeszcze jeden zaległy mecz, z ligowym outsiderem! Ta jesień dla żółto-niebieskich rozpoczyna się znakomicie. W niedzielę zawodnicy trenera Arkadiusza Bilskiego po bardzo trudnym spotkaniu pokonali Klimontowiankę Klimontów 1:0.

Powyżej możecie zobaczyć najciekawsze fragmenty spotkania. Pierwsza połowa to „Łukasz Herda Show”. Kapitan naszego zespołu obronił trzy setki i miał jeszcze kilka dobrych interwencji. Neptun w ofensywie akcji miał „jak na lekarstwo” i co trzeba przyznać – to Klimontowianka była groźniejszym zespołem.

W przerwie miała miejsce charytatywna licytacja. Koszulka konecczanki Joanny Pacal, reprezentantki Polski w piłkę siatkową z podpisami całej kadry narodowej, która niedawno zakończyła udział w Mistrzostwach Eurpy na ćwierćfinale została wylicytowana przez spikera zawodó Dariusza Sapieję. Gadżet przekazany przez posła Mariusza Goska oraz Macieja Kiełbowskiego osiągnął kwotę 1500 zł, a pieniądze te trafią na rzecz rehabilitacji Stasia Laurmana (chłopca wpłatami można wspomagać TUTAJ).

W przerwie trener Bilski dokonał dwóch zmian personalnych, ale chyba i w charakterystyczny, charyzmatyczny sposób przemówił do graczy z Końskich, bo po wznowieniu gry zobaczyliśmy przede wszystkim odważniejszy Neptun. To dało efekt już po kilku minutach, po szarży pięknego gola zdobył Patryk Kwiecień.

Kolejne fragmenty meczu był bardziej wyrównane, a końcówka to ciągłe ataki gości, którzy chcieli wyrównać. Żółto-niebiescy bronili jednak mądrze, a styl ich gry można porównać do FC Porto z 2004 roku, czy Interu Mediolan z roku 2010, kiedy to zespołami tymi dowodził Jose Mourinho. Piłkarze Neptuna w swoich poczynaniach byli wyrachowani, zachowywali nerwy na wodzy, a kiedy tylko rodziła się okazja to kąśliwie wyprowadzali kontrataki. Klimontowianka mimo przewagi w posiadaniu piłki ciągle musiała uważać na swoje tyły, a pod bramką Herdy nie wypracowywała sobie już bardzo klarownych sytuacji. W dobrym stylu Neptun dowiózł wynik i jest liderem IV Ligi! Nasi piłkarze mają dwa punkty przewagi nad Łysicą Bodzentyn, ale też do rozegrania zaległy mecz z ostatnią w tabeli Wisłą Sandomierz.

W przyszły weekend konecczanie zagrają na wyjeździe ze wspomnianą, bardzo silną w tym sezonie Łysicą, a potem w środku tygodnia (środa 13 września, godzina 16:00) przy Sportowej podejmą w zaległym spotkaniu Wisłę Sandomierz.

Neptun Końskie – Klimontowianka Klimontów 1:0 (0:0)
Gol: Patryk Kwiecień
Neptun: Herda, Maciejewski, Skalski, Smolarczyk, Kwiecień, Sadźko, Pańtak, Markowicz, Filip Wasik, Siudak, Grudnik. Ławka: Kaczmarek, Pakuła, Marcinkiewicz, Igor Wasik, Raczyński, Wojna, Musielewicz, Szczot, Lasak.