Mamy mistrzynię Polski w KickBoxingu! [foto]

Po ogromnych sukcesach w karate oraz dobrych występach w MMA teraz dotarła do nas informacja o imponującym rezultacie konecczanki Wiktorii Czyżewskiej w Kickboxingu. Zawodniczka Brawler Fight Club została mistrzynią Polski!

Mistrzostwa Polski Kadetów w Kickboxingu w wersji kicklight zorganizowano w miniony weekend w Mysiadle koło Warszawy –„Wiktoria zdobyła najwyższy stopień podium wygrywając cztery walki. Dwie pierwsze przed czasem i dwie kolejne na punkty 3-0. W finale pokonała pewnie ubiegłoroczną vice mistrzynię świata w kickboxingu K-1. Kategoria naszej zawodniczki była jedna z najlepiej obsadzonych na zawodach, bo startowało w niej aż 15 zawodniczek. „ – mówi Marcin Kij, trener Wiktorii Czyżewskiej.

Tym samym Wiktoria Czyżewska zdobyła złoty medal i tytuł mistrza Polski w kategorii do 55 kilogramów w swoim debiutanckim starcie na zawodach kickbokserskich. Konecczankę docenili dodatkowo organizatorzy imprezy przyznając jej tytuł najlepszej zawodniczki całych mistrzostw. –„Mamy już zaplanowane kolejne starty w tej formule. Z tego miejsca chciałbym podziękować trenerowi Markowi Jasińskiemu z Dragona Starachowice pod którego banderą startowaliśmy. Gratulacje też dla Julki i Patrycji z tego klubu za zdobyte medale” – kończy trener Marcin Kij.

Za tydzień kolejna zawodniczka Brawlera Weronika Barańska w kategorii junior będzie startowała także w Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów w Kickboxingu w wersji Kicklight w Kartuzach koło Trójmiasta. Z kolei 27-28 kwietnia w Sanoku odbędą się Mistrzostwa Polski w wersji najbardziej prestiżowej i znanej z zawodowych gal – K-1 (w ringu, pełny wachlarz technik, m.in. dozwolone techniki kolanem) – na tych zawodach wystartują obie zawodniczki z Końskich: Wiktoria Czyżewska i Weronika Barańska.

Zdjęcia:

One thought on “Mamy mistrzynię Polski w KickBoxingu! [foto]

1. […] że tydzień temu mistrzynią Polski została Wiktoria Czyżewska z Końskich (więcej TUTAJ), a dziś wicemistrzynią w innej formule Weronika Barańska mieszkająca w gminie […]