REKLAMA

Mamy w Końskich nową ulicę – Maratońską! [wideo]

Kilka miesięcy temu ta ulica przeszła kompleksową przebudowę wraz ze stworzeniem parkingów, chodnika i wymianą oświetlenia. Teraz decyzją Rady Miejskiej w Końskich zyskała też nazwę. Od wczoraj w Końskich mamy ulicę Maratońską, a znajduje się ona tuż obok stadionu OSiR. 

REKLAMA

„Nadajemy nową nazwę ulicy, która do tej pory nazwy nie miała. To droga między ulicą Południową i ulicą Robotniczą. Po przebudowie tej drogi wzdłuż stadionu OSiR w zasadzie nie było powodów by ona nie była identyfikowalna, a były zgłoszenia i ze strony sąsiadów i policji, że ułatwi to życie. […] Komisja do spraw nazw zaproponowała by nadać tej drodze nazwę Maratońskiej, co wpisuje się w nazewnictwo najbliższej okolicy, bo tam przeważają takie właśnie odnoszące się do dyscyplin sportowych nazwy. Nie jest to zmiana nazwy ulicy tylko nadanie nowej” – opowiada Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

Nim wybrano nowe imię dla tego traktu rozważano różne propozycje –„Do komisji wpłynęło kilka propozycji. Z nich jedna na komisji budziła spore emocje, ponieważ dotyczyła upamiętnienia jednego z żołnierzy Armii Krajowej, który żył, działał przez lata wojny w Końskich. Zmarł kilkanaście lat temu, jest wielce zasłużony. Jednak komisja zaproponowała by posłużyć się tu logiką sąsiedztwa i by nie psuć czegoś co już jest spójne. Jeżeli po sąsiedzku mamy ulice Olimpijską, Wioślarską, Żużlową to by w tej konwencji to utrzymać. Być może znajdziemy lepszą lokalizację do nazw opartych o naszą ocenę historii” – tłumaczy burmistrz Krzysztof Obratańśki.

REKLAMA

Nazwę dla drogi, która od wczoraj jest ulicą Maratońską uchwalili radni Rady Miejskiej w Końskich podczas czwartkowej sesji.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *