REKLAMA

Mamy w powiecie dwunastu nowych bohaterów! [zdjęcia]

Podczas akcji rejestracji do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego fundacji DKMS Polska, którą w poprzedni poniedziałek przeprowadzono w I Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Końskich do grona „bohaterów” dołączyło dwanaście młodych osób. 

REKLAMA

Akcję rejestracyjną wspólnie z uczniami I LO poprowadziła Barbara Więcław – związana od lat z fundacją DKMS Polska.  Dotychczas w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego znajduje się około tysiąca mieszkańców powiatu koneckiego. Wiemy, że przynajmniej 5 osób z naszego regionu oddało już szpik i uratowało komuś życie. Liczba ta może być zdecydowanie większa, ponieważ nie ma obowiązków ujawniania jakichkolwiek danych dotyczących swoich zabiegów. Tym razem do niej dopisać możemy kolejne 12 nazwisk – to uczniowie klasy maturalnej w I Liceum Ogólnokształcącym w Końskich.

REKLAMA

Materiał genetyczny potencjalnego dawcy szpiku, który znajduje się w bazie fundacji DKMS Polska porównywany jest z chorymi na białaczkę z całego świata. Kiedy jest on zgodny to osoba ta ma szansę uratować życie chorego.

Kolejna szansa by dołączyć do potencjalnej bazy dawców szpiku kostnego będzie już 24 maja. Wtedy to akcja rejestracyjna odbędzie się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Końskich.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *