REKLAMA

Manewry klas mundurowych w koneckim Mechaniku [zdjęcia]

W środę o godzinie 10:00 młodzież z drugich klas Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Końskich wzięła udział w zawodach sportowo-obronnych. Najlepszych zawodników nagrodził starosta powiatu koneckiego Grzegorz Piec.

REKLAMA

Zawody sprawnościowe w koneckim Mechaniku

Rywalizacja skupiła się na trzech dyscyplinach: celności w wirtualnej strzelnicy, sprawności fizycznej na torze przeszkód oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Wydarzenie zostało uroczyście zainaugurowane przez dyrektorkę placówki Beatę Jakubowską oraz starostę Grzegorza Pieca. Towarzyszyli im między innymi: członek Zarządu Powiatu Jarosław Staciwa, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Łukasz Kubka oraz naczelnicy Agata Centkowska (Wydział Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia) i Marian Wikiera (Wydział Promocji i Kultury).

REKLAMA

Uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy, a następnie rywalizowały ze sobą przez ponad 2 godziny, dążąc do osiągnięcia jak najwyższych wyników. Suma punktów z trzech dyscyplin decydowała o indywidualnym zwycięstwie w zawodach.

Po podsumowaniu wyników ogłoszono zwycięzców w kategorii chłopców i dziewcząt. Na dole artykułu znajduje się klasyfikacja najlepszych zawodników w dwóch kategoriach.

Puchary dla laureatów oraz pamiątkowe dyplomy dla wszystkich uczestników wręczyli starosta Grzegorz Piec i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Łukasz Kubka. Inicjatorem tego wydarzenia był opiekun klas mundurowych Witold Fitas.

Chłopcy:

I miejsce – Oskar Młodawski – 48 pkt

II miejsce – Patryk Kołodziejczyk – 47 pkt

III miejsce – Olaf Wojtuściszyn – 47 pkt

Dziewczęta:

I miejsce – Julia Juszyńska – 60 pkt

II miejsce – Gabriela Szewczyk – 52 pkt

III miejsce – Maja Kurp – 48 pkt

Zdjęcia (starostwo powiatowe):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *