REKLAMA

Marcel Kotwica najlepszy z powiatu w wojewódzkim konkursie

Zakończyła się seria gier fabularnych „To właśnie WOLNOŚĆ” o tematyce wojny polsko-bolszewickiej. W powiecie koneckim odbyła się ona w sobotę 28 listopada w godzinach od 10 do 18. Najlepszy w naszym regionie okazał się Marcel Kotwica. Przedstawiamy listę laureatów z powiatu koneckiego.

REKLAMA

„W warunkach panującej epidemii Gry stanowią z pewnością niebywałą okazję, aby kultywować nasze oddanie dla regionu, pielęgnować pamięć o naszych przodkach ale również… Powiększyć, w ten nietypowy sposób, naszą wiedzę historyczną na temat ważnych dla Polski wydarzeń. W tym roku pragniemy upamiętnić przede wszystkim wydarzenia związane z wojną polsko – bolszewicką” – mówi wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

REKLAMA

Gra odbywała się we wszystkich powiatach w województwie świętokrzyskim w różnych terminach w listopadzie i grudniu. Uczestnicy musieli zmierzyć się z zagadkami i łamigłówkami dotyczącymi wojny polsko-bolszewickiej. To była bardzo dobra okazja, aby przypomnieć o wielkim zwycięstwie, które odmieniło losy Europy.

Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody – m.in. wieże stereofoniczne czy gry planszowe. Najlepszy w powiecie koneckim okazał się Marcel Kotwica. Drugie miejsce zajął Andrzej Waldon, natomiast podium dopełnił Karol Królikowski. Przyznano także wyróżnienia Martynie Kot oraz Kamilowi Jakubowskiemu. Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *