REKLAMA

Marczewski popiera Obratańskiego!

To z pewnością wiadomość dnia w Końskich. Sławomir Marczewski związany z Sojuszem Lewicy Demokratycznj w II turze wyborów na burmistrza Końskich postanowił poprzeć Krzysztofa Obratańskiego! Czekamy na oficjalne stanowisko partii w tej sprawie. 

REKLAMA

Od lewej: Sławomir Marczewski, Krzysztof Obratański.

„Popieram Krzysztofa Obratańskiego w II turze wyborów na burmistrza Końskich, bo on po prostu na to zasługuje, jego dotychczasowa działalność w mojej ocenie jednoznacznie wskazuje na to, że powinna być jej kontynuacja. Końskie potrzebują w tym momencie ciągłości w zarządzaniu i Obratański to zapewni. Jest doświadczony, ma rozpoczęte mnóstwo projektów. Rozmawiałem z burmistrzem i zapewnił mnie także o tym, że będzie dążył również do realizacji moich postulatów – między innymi będzie walczył o budowę drugiej nitki obwodnicy, zrobi wszystko by ruch ciężarowy wyciągnąć z centrum miasta, czy by w centrum było jak najwięcej zieleni.” – powiedział nam Sławomir Marczewski, który w wyborach na burmistrza zdobył nieco ponad 8,5% wszystkich głosów.

Sam Marczewski obecnie przebywa w szpitalu, jest to hospitalizacja zaplanowana, a znany konecki lekarz długo na nią oczekiwał. –„Zdrowie jest najważniejsze dlatego nie mogę się spotkać z Państwem i opowiedzieć o swojej decyzji do kamery. Z tego co wiem powinienem wrócić do domu właśnie na wyborczy weekend i wtedy na pewno zagłosuję na Krzysztofa Obratańskiego. To jest człowiek, któremu tak jak mi Końskie leżą na sercu. On zadba o to miasto i ja mu wierzę w takie zapewnienia.” – powiedział nam polityk związany z Sojuszem Lewicy Demokratycznej.

REKLAMA

Czy poparcie Marczewskiego dla Obratańskiego jest zgodne z linią partyjną? Tego jeszcze nie wiadomo, bo władze SLD nie wydały w tej sprawie żadnego komunikatu –„Rozmawiałem dzisiaj z Robertem Plechem, wiem też że odbyło się posiedzenie zarządu naszej lewicy. Ja nie wiem jak zarząd postanowi, ale wydaje mi się że mogłem ich przekonać do podobnej decyzji jak moja.” – mówi nam Sławomir Marczewski.

Przypomnijmy, że Krzysztof Obratański w I turze wyborów zdobył 47,53% wszystkich głosów, a w II turze zmierzy się z Michałem Cichockim, którego wynik to 27,69% oddanych głosów.

Sławomir Marczewski to znany konecki lekarz. Politycznie od zawsze zaangażowany w działania lewicy. Był posłem na Sejm, a od 20 lat nieprzerwanie radnym Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. W niedzielnych wyborach na burmistrza Końskich zdobył poparcie na poziomie 8,56%.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *