REKLAMA

Mariusz Gosek: Będę posłem Konecczyzny [wideo]

To już pewne, że obecny członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Mariusz Gosek przyjmie mandat poselski. W rozmowie z nami zapewnia, że chce być posłem Konecczyzny, a w naszym powiecie zamierza otworzyć biuro poselskie. 

REKLAMA

tkn24.pl: Jeszcze członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Mariusz Gosek, ale już niedługo. Podjął Pan taką decyzję. Dlaczego? 
Mariusz Gosek: Podjąłem taką decyzję, to prawda. Na chwilę obecną jestem członkiem Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, ale w sytuacji gdy poseł Dominik Tarczyński przyjmie mandat do Parlamentu Europejskiego to naturalną rzeczą jest, że przyjdzie pismo z Kancelarii Sejmu o objęcie lub nie mandatu Posła na Sejm RP. Ja o ten mandat ubiegałem się w ostatnich wyborach i też dzięki ogromnemu zaufaniu mieszkańców powiatu koneckiego udało się zrobić fantastyczny wynik, bo udało się kolokwialnie mówiąc ‚przeskoczyć’ dwoje posłów. Decyzja jest taka, a nie inna, chociaż długo się nad tym zastanawiałem i tak naprawdę wybór nie był łatwy. Z jednej strony Zarząd Województwa, gdzie mocno się wdrożyłem w te obszary, które kontroluje i w jakiś sposób się tam realizuje, spełniam i robię to co lubię. Z drugiej strony wyjazd do Warszawy i trochę inne obowiązki. Długo się wahałem, ale wątpliwości zostały rozwiązane po kilku rozmowach z Ministrem Zbigniewem Ziobro, bo takowe odbywaliśmy – ostatnia była w środę gdy było pewne, że Brexit się dokona i ten mandat europosła dla Dominika Tarczyńskiego zostanie odmrożony. I pojawia się teraz pytanie: jeżeli ja bym tego mandatu nie objął to kolejną osobą na liście byłby pan obecny wojewoda Zbigniew Koniusz, ale decyzja moja jest taka, że mandat obejmuje. Mam nadzieję, że będę mocno dbał też o interesy Ziemi Koneckiej, będę dobrym ambasadorem powiatu koneckiego… 
tkn24.pl: A czy możemy się spodziewać biura poselskiego na Konecczyźnie?
M. Gosek: 
Biuro poselskiego na Konecczyźnie oczywiście będzie. Jestem z Ziemią Konecką związany i to będzie jedno z podstawowych moich biur…

Całą rozmowę z posłem elektem Mariuszem Goskiem znajdziecie w materiale wideo. Pozostaje pytanie kto zastąpi Mariusza Goska w Zarządzie Województwa Świętokrzyskiego. Według medialnych doniesień będzie to osoba związana z Solidarną Polską i prawdopodobnie ktoś kto nie jest radnym Sejmiku Województwa. Pasującym do tej układanki byłby obecny dyrektor biura Zbigniewa Ziobro, konecczanin Dariusz Banasik, który pełni też funkcję nieetatowego członka Zarządu Powiatu Koneckiego. Po Mariuszu Gosku zostanie także miejsce w Sejmiku Województwa – tutaj pierwszy w kolejce jest także znany w powiecie koneckim Marcin Piętak. Piętak jednak obecni pełni funkcję szefa Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz pracuje jako szef gabinetu Marszałka Województwa. Tych ról nie mógłby łączyć z byciem radnym i nie wiadomo jaką decyzję podejmie. Kolejny do mandatu, który zwolni Gosek jest Jan Wzorek z powiatu starachowickiego. Gdyby i on nie chciał zostać wojewódzkim radnym to następna w kolejce jest radoszyczanka, dyrektor PCPR Końskie Urszula Przygodzka.

REKLAMA

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *