REKLAMA

Mariusz Gosek jest już Posłem RP [wideo]

Deklarujący nierozerwalny związek z Konecczyzną, częsty gość naszego TKN Studio i już były członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Mariusz Gosek w środę został zaprzysiężony na Posła na Sejm RP. Możecie u nas zobaczyć moment składania przez niego przysięgi.

REKLAMA

Przypomnijmy, że Gosek w Sejmie zajmuje miejsce zwolnione przez Dominika Tarczyńskiego, który po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej został eurodeputowanym. Dotychczas polityk Solidarnej Polski pełnił między innymi funkcje: sekretarza generalnego Solidarnej Polski, członka Zarządu Województwa Świętokrzyskiego oraz radnego wojewódzkiego. Mówi się, że Gosek ma szansę zostać nawet wiceministrem sprawiedliwości. Póki co w parlamencie będzie pracował w komisjach: Sprawiedliwości i Praw Człowieka, Kontroli Państwowej, Spraw Wewnętrznych i Administracji. Mariusz Gosek w rozmowie z nami zadeklarował, że na pewno w powiecie koneckim otworzy swoje biuro poselskie.

Dodajmy także, że wiele wskazuje na to, że jego miejsce w Zarządzie Województwa Świętokrzyskiego zajmie związany również z Solidarną Polską Tomasz Jamka.

REKLAMA

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *