REKLAMA

Mariusz Gosek wojewodą świętokrzyskim?

Po wyborach parlamentarnych zwalniają się dwie niezwykle prestiżowe posady w naszym województwie. Zarówno wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, jak i jej zastępca Bartłomiej Dorywalski zostali posłami na Sejm RP. Ruszyła giełda nazwiska dotycząca tego kto może ich zastąpić. Faworytem jest Mariusz Gosek – od wielu lat związany z gminą Stąporków w powiecie koneckim. 

REKLAMA

Czy Mariusz Gosek będzie nowym wojewodą świętokrzyskim?

Gosek także startował do Sejmu. Na liście PiS zajął jedenaste, pierwsze niebiorące miejsce. Jednak po przejściu Dominika Tarczyńskiego do Parlamentu Europejskiego (miejsce dla niego zwolni się po dokonaniu brexitu) Gosek może zostać posłem. Przekazy medialne sugerują jednak, że obecny członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego może być bardziej zainteresowany stanowiskiem wojewody.

Na giełdzie nazwisk wysoko stoi także Maria Zuba. To mieszkanka powiatu skarżyskiego i posłanka kilku ostatnich kadencji. Zuba była też niegdyś wojewodą kieleckim, a następnie świętokrzyskim. Byłej posłance daje się duże szanse na to stanowisko – zwłaszcza, że wywodzi się z tej samej frakcji PiS co wojewoda Wojtyszek i premier Morawiecki.

REKLAMA

Jako kandydat do objęcia posady wojewody świętokrzyskiego wskazywany jest także Rafał Nowak – szef struktur miejskich Prawa i Sprawiedliwości w Kielcach oraz Grzegorz Banaś – były wojewoda i były senator.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *