REKLAMA

Marzena Kądziela prezentowała Japonię w koneckiej Bibliotece [wideo, zdjęcia]

„W pogoni za gejszą” – taki tytuł ma wystawa, którą można oglądać w Bibliotece Publicznej im. Cezarego Chlebowskiego w Końskich. Jej autorką jest Marzena Kądziela. Na jej otwarcie w czwartek przybyły prawdziwe tłumy!

REKLAMA

Znana konecka podróżniczka i dziennikarka w Japonii przebywała niemal dokładnie rok temu. –„Byłam tam roku temu na przełomie marca i kwietnia, kiedy kwitną wiśnie sakura. Wtedy w całej Japonii odbywają się Święta Kwitnącej Wiśni Hanami. Wiśnie kwitną wszędzie – w parkach, przy gwarnych ulicach, przy domostwach i deptakach. Ludzie biesiadują, biorą udział w koncertach, zabawach i… biorą śluby. Bo okres Hanami to czas, gdy Japończycy najczęściej się pobierają. A potem robią sobie, na tle kwitnących wiśni, sesje zdjęciowe.” –  opowiadała przybyłym do biblioteki.

Spotkanie rozpoczął Dariusz Kowalczyk, przedstawił on krótką sylwetkę urodzonej we Włoszczowie, ale od wielu lat pracującej w Końskich dziennikarki, a następnie zachęcił do oglądania zdjęć i wsłuchiwania się w opowieści Marzeny Kądzieli o Kraju Kwitnącej Wiśni. Po Japonii konecczanka podróżowała wraz ze swoim mężem Przemkiem. –„Zauroczyło mnie nie tylko Święto Kwitnącej Wiśni, ale także zdobycze techniki takie jak szybki pociąg shinkansen czy…. toalety śpiewające, grające, podmywające, suszące, z podgrzewaną deską.” – mówiła słuchaczom Kądziela.

REKLAMA

A więcej o Japonii i o gonitwie za gejszą w naszym materiale wideo. Kto natomiast chciałby zobaczyć zdjęcia Marzeny Kądzieli przedstawiające Japonię na żywo ten wciąż może to zrobić. Wystawa w bibliotece ma być czynna do czerwca.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *