REKLAMA

Masowo odwoływane wydarzenia w całym powiecie koneckim! Także lipcowe i sierpniowe [wideo]

W związku z koronawirusem obecnie nie odbywają się żadne wydarzenia kulturalne, na których gromadzi się wiele osób. Natomiast włodarze niektórych gmin z powiatu koneckiego zaczęli odwoływać także lipcowe oraz sierpniowe imprezy. Mowa tu choćby o dniach gmin i miast. 

REKLAMA

W gminie Końskie odwołano obchody trzeciomajowe, a co z Dniami Końskich? O tym opowiedział nam dyrektor Miejsko-Gminnego Domu Kultury Piotr Salata –„Nie możemy ich w tej chwili odwołać, ponieważ mamy podpisane umowy z artystami. Nie wiem, czy na przykład w czerwcu nie okaże się, że wszystko wróci do normy. Nie możemy teraz tego odwołać, bo nie mamy ku temu podstawy” – informował nas Piotr Salata.

Pod znakiem zapytania stanęły także imprezy organizowane przez Starostwo Powiatowe w Końskich. Jeszcze nie wiadomo, czy dojdzie do organizacji święta patrona powiatu koneckiego, a także do Kuźnic Koneckich.

REKLAMA

Nie odbędą się również wszystkie wydarzenia zaplanowane w gminach Fałków oraz Stąporków.

„Dzień Dziecka, Dzień Rodziny, święto gminy w dwóch etapach – jeden w parku w Fałkowie, drugi w Czermnie pod koniec sierpnia i na początku września. Wszystkie te imprezy zostały w związku z pandemią koronawirusa odwołane. Będziemy się zastanawiać, zobaczymy jaki będzie dalszy rozwój sytuacji” – mówił nam wójt gminy Fałków Henryk Konieczny.

„W zeszłym tygodniu podjęłam decyzję o odwołaniu wszystkich wydarzeń do końca sierpnia. Takie dwa nasze największe wydarzenia to Dzień Dziecka, który miał być zorganizowany ostatniego dnia maja oraz dni miasta w sierpniu. Wydarzenia zostały odwołane w trosce o dobro mieszkańców” – tłumaczyła nam burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska.

Odwołany został także rodzinny festyn w Rudzie Malenieckiej –„Nie chcąc narażać mieszkańców na niebezpieczeństwo zarażenia odwołujemy tegoroczne imprezy w nadchodzącym okresie letnim” – mówił nam Leszek Kuca, wójt gminy Ruda Maleniecka.

W gminie Smyków na pewno zabraknie uroczystości upamiętnienia 80. rocznicy pacyfikacji wsi Królewiec i Adamów, która początkowo zaplanowana była na koniec kwietnia. Nie odbędzie się również tradycyjny, gminny festiwal z okazji Dnia Dziecka współorganizowany ze stowarzyszeniem ImperActive.

W gminie Słupia Konecka jeszcze nie ma decyzji w sprawie odwołania sierpniowych dożynek, jednak obchody dnia św. Floriana oraz Dzień Dziecka na pewno nie zostaną zorganizowane w zaplanowanych terminach –„Na pewno nie będzie obchodów św. Floriana, które odbywały się w maju. Musimy to przełożyć. Dnia Dziecka możliwe, że też nie zrobimy w pierwszy dzień czerwca, tylko na przykład w pierwszy dzień wakacji” – informował nas wójt gminy Słupia Konecka Robert Wielgopolan.

W gminach Gowarczów oraz Radoszyce włodarze z nadzieją i optymizmem podchodzą do organizacji wydarzeń zaplanowanych w okresie letnim.

„Na dzień dzisiejszy na pewno odwołany jest Dzień Dziecka. Najważniejsza impreza u nas to festyn ku czci św. Rocha, który organizowany jest zawsze 15 sierpnia, ale co do niego nie podjęliśmy decyzji, zobaczymy jak sprawa potoczy się dalej. Myślę, że do tego czasu sytuacja się uspokoi, epidemia będzie opanowana. Jestem dobrej myśli, a okaże się to w najbliższych miesiącach” – opowiadał nam wójt gminy Gowarczów Stanisław Pacocha.

„My jako pierwsza gmina odwołaliśmy cykliczną imprezę, która odbywała się co roku – powitanie wiosny na Wiośnie. Zrobiliśmy to na początku lutego, mimo, że wtedy w Polsce nie było jeszcze żadnego przypadku koronawirusa. Teraz przed nami następne cykliczne imprezy – Dzień Dziecka, otwarcie naszego zalewu, a przede wszystkim nasz festyn charytatywny – Radoszyczanie dzieciom. Na tę chwilę żadnej z tych imprez nie odwołaliśmy, uważamy, że trzeba to zrobić miesiąc przed daną imprezą. Będziemy monitorować, jaki jest stan epidemii i wtedy podejmiemy decyzję” – mówił nam Michał Pękala, burmistrz Radoszyc.

Sytuacja jest bardzo dynamiczna, a nikt nie wie jak potoczy się i ile jeszcze potrwa epidemia. Gdy będą się pojawiać nowe decyzje w tych sprawach będziemy Państwa informować na bieżąco.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *