REKLAMA

Maszerowali by uczcić Niepdległości Polski! [wideo, zdjęcia]

Za nami pierwszy akcent obchodów Święta Niepodległości w regionie. W sobotę w Końskich odbył się już XXV Rajd Niepodległości organizowany przez konecki oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, oddział PTTK z Żarnowa oraz Urząd Miasta i Gminy w Końskich. Chętni wybrali się na kilkunastokilometrową trasę wokół Końskich. 

REKLAMA

Na ten marsz z myślą o Niepodległej zdecydowało się aż ponad 200 osób – „W taki oryginalny sposób od 25. lat czcimy historię i to co wydarzyło się w 1918 roku, czyli odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Zapraszamy na 14 kilometrowy spacer trasą całkowicie wytyczoną przez organizatorów malowanymi na drzewach kropkami. Kierujemy się w kierunku Wąsosza, a tam przy źródełku będzie ognisko, a potem drogą leśną wracamy do Końskich, gdzie w byłej szkole przy Partyzantów będzie podsumowanie” – tłumaczy Wojciech Pasek, prezes PTTK Końskie.

REKLAMA

Uczestnicy otrzymali specjalne buttony, a także zestaw historycznych zagadek do rozwiązania. Wśród nich znalazły się między innymi grupy szkolne z koneckiej dwójki, czy podstawówek w Białaczowie oraz Miedzierzy. Na szlak wyruszono z Ogródka Jordanowskiego w Końskich. Dużą grupę stanowili też pracownicy Starostwa Powiatowego w Końskich. Na szlak wyszli między innymi: starosta Grzegorz Piec, dyrektor Urzędu Pracy Jacek Werens, czy naczelnik promocji Marian Wikiera –„Już w ubiegłym roku dosyć liczną grupą uczestniczyliśmy w rajdzie i chcemy kontynuować tę tradycję” – mówi nam Wikiera.

Wielu z turystów wyruszyło w drogę z białoczerwonymi chorągiewkami, czy nawet dużymi flagami Rzeczypospolitej Polskiej. Wszyscy zaś z dobrym humorem i wolną Polską w sercach.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *