REKLAMA

Maszerowali po medale [galeria zdjęć]

Konecki oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego jest ostatnio niezwykle zapracowany. Konecki Rajd Rowerowy, Konecka Setka, za chwilę rajd związany z otwarciem naszego odcinka Green Velo. W ten weekend nasi fanatycy wędrówek organizowali jeszcze inną cykliczną imprezę „Marsz po medal”. 

REKLAMA
Na zakończenie rajdu wszyscy otrzymali pamiątkowe medale.

Na zakończenie rajdu wszyscy otrzymali pamiątkowe medale.

To wydarzenie współorganizował również wszystkim dobrze znany Klub Turystyki Aktywnej „Pasat”. W tegorocznym Marszu po medal wzięło udział około 140. osób. Najwięcej spośród nich wybrało trasę 12,5 km. Jak opowiedział nam Wojciec Pasek, prezes PTTK-u w Końskich to głównie młodzież szkolna i rodziny z dziećmi szły tym najkrótszym odcinkiem. Wiódł on z Sielpi przez Niebo i Izabelów do Końskich. W Parku Miejskim wszyscy, którzy przebyli tę drogą zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami. –„W tym roku nie robimy oficjalnego zakończenia. W Sielpi w Belferku jest ognisko, każdy kto z dłuższych tras tam przybędzie otrzyma oczywiście medal, ale będzie mógł też upiec sobie kiełbaskę. Warto zaznaczyć, że jak co roku mamy piechurów nie tylko z Końskich, ale z różnych zakątków Polski.” – mówi Wojciech Pasek.

Dłuższa pętla 25. kilometrowa wiodła tą samą trasą, tylko, że z drogą powrotną do Sielpi. Najdłuższy odcinek wybrali nieliczni. Mierzyli się oni z 25. kilometrową pętlą dwukrotnie.

REKLAMA

Galeria zdjęć:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *