REKLAMA

Maszeruj ‚Tropem Wilczym’ by uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych [wideo]

Włodarze powiatu koneckiego zapraszają na II edycję Powiatowego Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” w kolejną sobotę 27 lutego. Wydarzenie, którego celem jest uczczenie pamięci o żołnierzach wyklętych i rotmistrzu Witoldzie Pileckim rozpocznie się indywidualnym startem uczestników w godzinach 9:00-10:00 przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich. Zgłaszać się można tylko do czwartku za pośrednictwem maila, wysyłając zgłoszenie na adres [email protected]

REKLAMA

„Ten rok z racji epidemii jest wyjątkowy. Nie mogliśmy wzorem ubiegłego roku zorganizować imprezy i uroczystości w taki sposób jak poprzednio, niemniej chcąc podkreślić Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych trzeba przeprowadzić drugą edycję marszu „Tropem Wilczym”. Tym razem chcemy to przeprowadzić w formie marszu indywidualnego z racji przepisów związanych z reżimem sanitarnym wzorując się na ostatnio organizowanych rajdach, jak chociażby tych organizowanych przez PTTK” – opowiada nam naczelnik wydziału promocji powiatu koneckiego Marian Wikiera.

Indywidualny start uczestników planowany jest w godzinach 9:00-10:00, a biuro zawodów mieszczące się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich będzie weryfikować zgłoszonych już od 8:30.

REKLAMA

Trasa, jaką przebędą  uczestnicy podczas sobotniego wydarzenia będzie wynosić około 5 kilometrów. Uczestnicy wystartują przy „Mechaniku”, odbędzie się tam również finał marszu. Na placu przed szkołą przygotowana zostanie wystawa dotycząca żołnierzy wyklętych. Odbędzie się także prelekcja dr Marka Jedynaka z Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach, a trębacz Kuba Kowalski zadba o patriotyczną muzykę podczas wydarzenia. Całość ma potrwać około trzech-czterech godzin. 

Każdy uczestnik marszu otrzyma pamiątkowy medal, ponadto dla zgromadzonych organizatorzy przygotują żołnierską grochówkę.

Współorganizatorem wydarzenia jest TWRP Wszechnica Konecka. W tę uroczystość zaangażowali się także Stowarzyszenie ImperActive, Stowarzyszenie Aktywny Ćmińsk, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Baryczy, Koneckie Jednostki Strzeleckie 2026 i 2160 oraz uczniowie klas mundurowych ZDZ i ZSP nr 1 w Końskich.

Zgłaszać swoje uczestnictwo w marszu można tylko do czwartku za pośrednictwem maila, wysyłając zgłoszenie na adres [email protected]

„Serdecznie zapraszamy na II Marsz „Tropem Wilczym” w powiecie koneckim. Ślę te zaproszenia od siebie, jak i od władz powiatu koneckiego” – zaprasza Marian Wikiera.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie TUTAJ.

REKLAMA

One thought on “Maszeruj ‚Tropem Wilczym’ by uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych [wideo]

  1. Pingback: Zgłoszenia do Powiatowego Marszu "Tropem Wilczym" tylko do czwartku | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *