REKLAMA

Mateusz Garbacz wystąpi w Mistrzostwach Świata OPEN w Tokio! [WIDEO]

Mateusz Garbacz w 2015 roku oficjalnie zakończył zawodniczą karierę. Konecki karateka był między innymi mistrzem Polski, srebrnym i brązowym medalistą mistrzostw Europy oraz uczestnikiem wagowych mistrzostw świata. Teraz wystąpi na imprezie, która dla karate jest prawdziwym Mount Everestem! Mowa o Mistrzostwa Świata OPEN, które rozgrywane są w Tokio, w Japonii. Konecczanin będzie zaledwie drugim reprezentantem dawnego regionu kieleckiego, a obecnego woj. świętokrzyskiego, który wystąpi w tej imprezie. Poprzedni zawodnik z naszego regionu wystąpił w Tokio 32 lata temu! O tym jak to się stało, że sportowy emeryt wystąpi na najważniejszej imprezie dyscypliny opowiedział nam sam zainteresowany. Zobaczcie rozmowę z Mateuszem Garbaczem, który na co dzień jest Nadleśniczym Nadleśnictwa Ruda Maleniecka oraz prowadzi Konecki Klub Karate Kyokushin. 

REKLAMA

tkn24.pl: Jakiś czas temu przestałeś być czynnym zawodnikiem, a tymczasem wielka informacja, dowiadujemy się, że powalczysz na Mistrzostwach Świata OPEN w Tokio! Jak do tego doszło? 
Mateusz Garbacz: Zostałem zaproszony do kwalifikacji na Mistrzostwa Świata. To jest największa impreza karate na świecie. Kwalifikacje są organizowane w ramach kraju. Ilość miejsc dla danego kraju jest związana z wielkością organizacji w tym Państwie. Turniej kwalifikacyjny odbył się w Ełku. Ja tam nie wystartowałem. Stało się tak, że zorganizowano kwalifikacje dodatkowe w Tarnowskich Górach, zadzwonił do mnie szef szkolenia z Polskiej Federacji Karate i zaproponował bym wziął udział w tych dodatkowych kwalifikacjach na dwa miejsca. Za sprawą tej namowy i sugestii mojego branch chiefa Mariusza Mazura, który często przyjeżdża do Końskich. Za ich namową, ale też w związku z tym, że w tej imprezie nie brałem udziału, a bardzo bym chciał, bo to marzenie każdego karateki by wystartować w Mistrzostwach Świata Open i walczyć w Tokio. Podjąłem decyzję o wzięciu udziału w tych kwalifikacjach. Często bywa tak, że zapraszani są zawodnicy, którzy mają jakąś przeszłość na takie dodatkowe, luźniejsze miejsce. Mogą oni na takich zawodach zawalczyć nawet jeżeli nie są już czynnymi zawodnikami, czyli już skończyli swoją przygodę ze sportem i tak się stało w moim przypadku. To byłoby złe gdybym nie przyjął propozycji i nie próbował bym zakwalifikować się do takich zawodów. Zapisałem się i jakoś się udało… zostałem zakwalifikowany. Jadę i będę walczył w Tokio w pierwszej połowie listopada 

Całą rozmowę znajdziecie w materiale wideo. 

REKLAMA

12. Mistrzostwa Świata Karate Open odbędą się w Tokio w dniach 9-10 listopada. W rywalizacji udział weźmie 161 najlepszych karateków z całego świata. Wśród nich znajdą się wagowi mistrzowie Europy oraz mistrzowie świata. Polskę reprezentować będzie siedmiu zawodników, a wśród nich znalazło się miejsce dla twórcy Koneckiego Klubu Karate Kyokushin Mateusza Garbacza, a także dla Macieja Mazura, który cztery lata temu na MŚ Open znalazł się w najlepszej ósemce. Mistrzostwa Świata Karate Open odbywają się raz na cztery lata, nie ma w nich limitów wagowych, a zatem zdarza się że drobni zawodnicy walczą z bardzo ciężkimi. Jednak zwycięzca jest tylko jeden, co nawiązuje do haseł głoszonych przez twórcę tej dyscypliny sportu.

Mateusz Garbacz w pierwszej rundzie Mistrzostw Świata Karate Open zawalczy z Japończykiem Koki Oishi. Kciuki za naszego fightera powinniśmy trzymać już 9 listopada.

REKLAMA

One thought on “Mateusz Garbacz wystąpi w Mistrzostwach Świata OPEN w Tokio! [WIDEO]

  1. Pingback: Mateusz Garbacz w nocy walczy na MŚ Open Karate! | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *