REKLAMA

Mateusz Mazur zwycięzcą powiatowego konkursu internetowego [zdjęcia]

Mateusz Mazur z Kielc zdobył Puchar Starosty zajmując I miejsce w ogólnopolskim konkursie o powiecie koneckim „Wiedzą zabić wirusa – dwa pytania w samo południe”. Zwycięzca wygrał również pięciokrotnie Nagrodę Dnia w postaci książek o tematyce regionalnej.

REKLAMA

Po 10 dniach rywalizacji Komisja Konkursowa przygotowała Klasyfikację Ogólną Konkursu, wyłaniając 12 Laureatów (3. i 10. miejsca ex aequo). Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie i zostali uhonorowani publikacjami regionalnymi.

REKLAMA

„Jak okazało się, walka i rywalizacja czasowa pomiędzy uczestnikami konkursu dostarczyła sporo emocji. Wszyscy uczestnicy byli niezwykle zaangażowani. Konkurs był doskonałym upowszechnieniem wiedzy regionalnej, świetną formą rozrywki na wypełnienie tego trudnego czasu. Wierzę, że zmagania i rywalizacja z zakresu wiedzy na temat naszej małej ojczyzny, pozwoliła choć w części, stać się chwilą potrzebnego wytchnienia i pożyteczną rozrywką. Składam serdeczne podziękowanie i gratulacje Uczestnikom i jednocześnie Laureatom, ponieważ każdy z nich był zwycięzcą tego konkursu. Cieszy nas, że ta forma spotkała się z szerokim zainteresowaniem. Z tego też tytułu zamierzamy w najbliższym czasie przygotować kolejne zagadki historyczne. Chcemy dalej zmagać się z wirusem orężem wiedzy” – podsumował starosta konecki Grzegorz Piec.

Konkurs to inicjatywa, dzięki której każdy uczestnik mógł sprawdzić oraz pogłębić swoją (historyczną i nie tylko) wiedzę o powiecie koneckim, a wszystko to bez potrzeby wychodzenia z domu – przez internet!

Od 30 marca do 10 kwietnia na fanpage’u Starostwa Powiatowego w Końskich codziennie o godzinie 12 pojawiały się dwa pytania z wiedzy o naszym regionie. Każdego dnia osoba, która jako pierwsza poprawnie udzieliła odpowiedzi na pytania wygrała książkę o tematyce regionalnej!

Oto zwycięzcy konkursu w poszczególnych dniach:

30 marca – Karol Leśniak,

31 marca – Marta Cholewa,

1 kwietna – Małgorzata Dąbrowska,

2 kwietnia, 6 kwietnia, 8 kwietnia, 9 kwietnia, 10 kwietnia – Mateusz Mazur,

3 kwietnia, 7 kwietnia – Dorota Kaczor,

7 kwietnia – Dominika Grzegorczyk

Po 10 dniach rywalizacji Komisja Konkursowa przygotowała zestawienie punktów. Oto klasyfikacja ogólna:

1. Mateusz Mazur – 560 punktów

2. Karol Leśniak – 465 punktów

3. Dominika Grzegorczyk – 460 punktów

3. Dorota Kaczor – 460 punktów

4. Ewa Ferens – 423 punktów

5. Klaudia Włodarska – 170 punktów

6. Małgorzata Dąbrowska – 145 punktów

7. Marta Cholewa – 100 punktów

8. Marcin Matynia – 88 punktów

9. Hubert Kosma – 50 punktów

9. B. Kupis – 50 punktów

10. Bartosz Popielski – 45 punktów

Już teraz wiadomo, że powiat konecki przygotowuje kolejny konkurs – 4 maja wystartuje quiz dotyczący osoby świętego Jana Pawła II.

Zdjęcia (konecki.powiat.pl):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *