REKLAMA

Matura 2019: język polski. Jak poszło uczniom? [WIDEO]

Niemal 270 tysięcy absolwentów szkół średnich z tego roku w całej Polsce rozpoczęło w poniedziałek egzaminy maturalne. Punktualnie o godzinie 9:00 zaczęli oni pisać test z języka polskiego. O to, co było i jak poszło pytamy samych uczniów. 

REKLAMA

W powiecie koneckim maturzystów mamy 454, najwięcej bo 150 pisało egzamin w II Liceum Ogólnokształcącym przy ulicy Sportowej. Wiemy, że na maturze z języka polskiego do wyboru był jeden z dwóch tematów: rozprawka „Czym dla człowieka może być wolność?” w oparciu o III część ‚Dziadów’ Adama Mickiewicza lub interpretacja wiersza ‚Samotność’ Anny Świrszczyńskiej. W opinii maturzystów egzamin był na poziomie zbliżonym do próbnych i do matur z lat poprzednich.

A jak poszło abiturientom z powiatu koneckiego? O to wypytywaliśmy tych z II Liceum Ogólnokształcącego w Końskich. W tej szkole rano ogłoszono alarm bombowy. Alarm okazał się podobnie jak miało to miejsce w szkołach w całym kraju fałszywym, a większość maturzystów z „Nowego” nawet go nie zauważyło. Matura przebiegła bez przeszkód. Swoimi opiniami i wrażeniami abiturienci podzielili się z nami w wideosondzie, którą znajdziecie powyżej. 

REKLAMA

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *