REKLAMA

Matura 2021: Język angielski. Uczniowie 'Górki’ mówią o egzaminie [wideo]

Absolwenci ostatnich klas szkół średnich w całym kraju, także w powiecie koneckim przystąpili dziś do egzaminu maturalnego z języka angielskiego. W szkołach publicznych w naszym regionie zdawały je 382 osoby. Do arkuszy z innych języków obcych 44 maturzystów przystąpi w przyszłym tygodniu.

REKLAMA
REKLAMA

Tym razem z naszą kamerą odwiedziliśmy maturzystów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Stąporkowie. Uczniowie „Górki” relacjonowali, że zadanie pisemne było w ich odczuciu bardzo proste. Musieli opisać na swoim blogu przyjęcie do nowej pracy. Większość naszych rozmówców po egzaminie była z siebie zadowolona.

„Wydaje mi się, że poszło mi bardzo dobrze. Było w miarę proste i przyjemne. Raczej nic nie sprawiło mi problemu. Z nauki zdalnej też jestem zadowolona – lepiej mi się uczyło zdalnie” – mówi nam Agata.

REKLAMA

„Myślę, że poszło bardzo dobrze. Trochę do tego się przygotowywałem. Większość zadań była dość prosta, będzie dobrze. Myślę, że ponad 50% na pewno się uda zrobić” – relacjonuje nam Mikołaj.

„Nie pamiętam co napisałam, bardzo się stresowałam, ale poszło mi dobrze. Słuchanka sprawiła mi trochę problem. W lipcu okaże się, jaki będzie wynik” – opowiada nam Wiktoria.

Dziś maturzyści, którzy wybrali język angielski pisali ostatni, obowiązkowy na poziomie podstawowym przedmiot dla wszystkich zdających. Do 20 maja trwają jeszcze nieobowiązkowe egzaminy na poziomie podstawowym i rozszerzonym, a także obowiązkowe, podstawowe matury z języków obcych dla osób, które wybrały język inny niż angielski. Szczegółowy harmonogram matur znajdziecie TUTAJ.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *