REKLAMA

Maturalny trójbój. Za nami język angielski [WIDEOSONDA]

W trzecim dniu matury 2022 uczniowie zmierzyli się z językiem angielskim. Spośród blisko 290 tysięcy maturzystów w całym kraju, 444 podchodzi do egzaminu w powiecie koneckim. Sprawdzamy, jak młodzi dorośli poradzili sobie z językiem obcym, czy coś ich zaskoczyło oraz co sprawiło im największe trudności.

REKLAMA

Spośród 444 maturzystów z naszego powiatu najliczniejsza jest reprezentacja II Liceum Ogólnokształcącego w Końskich. Z tej placówki do egzaminu dojrzałości podeszło 136 uczniów. Z I LO w Końskich było to 115 maturzystów. W pozostałych szkołach było to: Technikum nr 1 w Końskich – 56; Technikum nr 3 – 76; Liceum Ogólnokształcące w Stąporkowie – 17; Technikum w Stąporkowie – 22; Zakład Doskonalenia Zawodowego w Końskich – 22.

Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Stąporkowie podzielili się z nami swoimi wrażeniami po trzecim dniu egzaminów. W pracy pisemnej z języka angielskiego można było wybrać tylko jeden temat. Dotyczył on stworzenia wpisu na blog promującego jazdę na rowerze.

REKLAMA

Uczniowie ze Stąporkowa opowiedzieli nam o swoich odczuciach, trudnościach oraz planach na pomaturalną przyszłość. O tym wszystkim w naszej wideosondzie.

REKLAMA

One thought on “Maturalny trójbój. Za nami język angielski [WIDEOSONDA]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *