REKLAMA

Matury na start! Dzisiaj język polski [wideo, zdjęcia]

Dokładnie 435 maturzystów w publicznych szkołach ponadgimnazjalnych powiatu koneckiego oraz kilkudziesięciu w niepublicznych podeszło w piątek do egzaminu dojrzałości z języka polskiego. Jak im poszło? O tym mówią sami w naszym materiale wideo. 

REKLAMA

Najwięcej, bo 136 osób egzamin pisało w I Liceum Ogólnokształcącym. My z kamerą odwiedziliśmy II LO, gdzie z polskim na poziomie podstawowym zmagało się 124 uczniów. Do tej szkoły już o godzinie 6:10 przyjechały specjalnie zabezpieczone i zapieczętowane arkusze. Do godziny 9.00 spoczywały one w sejfie, potem komisyjnie zostały rozdane dla poszczególnych piszących grup.

A co było na maturze?  W tym roku na maturze z języka polskiego maturzyści mierzyli się z następującym tematem: „Tęsknota – siła niszcząca czy budująca ludzkie życie. Rozważ i uzasadnij swoje zdanie”. Wypracowanie należało napisać w oparciu o fragmenty: „Lalki” Bolesława Prusa. Jeśli maturzysta nie decydował się na napisanie wypracowania, mógł przeprowadzić analizę tekstu poetyckiego – był to wiersz Ernesta Brylla.

REKLAMA

O to jak poszło koneckiej młodzieży zapytaliśmy piszących w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Końskich.

O godzinie 14.00 szczególnie uzdolnieni humanistycznie maturzyści pisali język polski na poziomie rozszerzonym. W poniedziałek wszyscy podejdą do egzaminu z matematyki, na wtorek zaplanowano język angielskich. W kolejnych dniach uczniowie będą zmagać się już z wybieranymi przez siebie przedmiotami. Trzymamy kciuki!

Zdjęcia z rozpoczęcia pisania w koneckim „Nowym Ogólniaku”:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *