REKLAMA

Matury zagrożone? Rady pedagogiczne się nie odbywają! Raport strajkowy

W dwóch koneckich szkołach ponadgimnazjalnych we wtorek miały odbyć się klasyfikacyjne rady pedagogiczne. Nie doszło do nich jednak, ponieważ nie było kworum. To zaś wiąże się bezpośrednio ze strajkiem nauczycieli. Brak klasyfikacji ucznia z klasy maturalnej jest równoznaczne z niedopuszczeniem go do matury. Takie sytuacje mają miejsce w całej Polsce, a wielu nauczycieli zapowiada, że nie zamierza schodzić z drogi strajku. 

REKLAMA

Klasyfikacyjna rada nie odbyła się między innymi w I LO w Końskich.

Rady na wtorek zaplanowano w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Końskich oraz w I Liceum Ogólnokształcącym imienia Komisji Edukacji Narodowej. Nie odbyły się one w związku z brakiem kworum. W obu szkołach wyznaczono kolejną datę spotkania nauczycieli – najbliższy czwartek. Czy wtedy pedagodzy pojawią się na radzie? Tego nie wiadomo.

Na środę radę klasyfikacyjną zapowiedziano w ZSP nr 2 w Końskich, w poniedziałek z sukcesem odbyła się ona w ZSP nr 1 w Końskich. Tymczasem we wtorek zwiększyła się ilość nauczycieli protestujących w szkołach ponadgimnazjalnych. Na godzinę 13:00 ich ilość wyglądała następująco:

REKLAMA

I Liceum Ogólnokształcące w Końskich – 19 strajkujących, II Liceum Ogólnokształcące w Końskich – 29 strajkujących, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 w Końskich – 31 strajkujących, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 w Końskich – 1 osoba strajkująca, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 w Końskich – 32 strajkujących, ZSP w Stąporkowie – 15 strajkujących.

W szkołach podstawowych i przedszkolach w naszym powiecie od kilku dni sytuacja jest niezmienna. W gminie Końskie we wtorek nie strajkowało 48 nauczycieli (łącznie z dyrektorami), protestuje 10 szkół oraz w tak zwanym systemie rotacyjnym Przedszkole nr 6, w gminie Stąporków strajkują wszystkie jednostki, w gminie Gowarczów również protest trwa we wszystkich jednostkach, w gminie Radoszyce część szkół protestuje, część nie (jednak w największej w samych Radoszycach niemal wszyscy nauczyciele wciąż podejmują protest). Zawieszone strajki są w gminie Ruda Maleniecka, Słupia Konecka oraz Smyków. W gminie Fałków protestuje szkoła w Fałkowie, strajk zawiesili nauczyciele z Czermna.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *