REKLAMA

Maturzyści mają już wakacje. Szkoły ich uroczyście pożegnały [fotorelacja]

Dokładnie 468 tegorocznych absolwentów ze szkół znajdujących się na terenie powiatu koneckiego rozpoczęło w piątek swoje najdłuższe wakacje. To był dla większości słodko-gorzki dzień, bo radość z zakończenia etapu edukacji mieszała się ze smutkiem związanym z pożegnaniem z kolegami ze szkolnych ławek oraz nauczycieli. U nas znajdziecie zdjęcia ze wszystkich szkół oraz listy najlepszych absolwentów. 

REKLAMA

W II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich przybyłych gości przywitała dyrektor Beata Salata, a gościem z ramienia organu prowadzącego, czyli starostwa powiatowego  był wiceprzewodniczący Rady Powiatu Koneckiego Łukasz Kubka. Zanim uczniowie rozeszli się do swoich klas by pożegnać się ze swoimi wychowawcami w sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia. Podczas niej oprócz prezentacji piosenek i wierszy nagrodzono najlepszych tegorocznych maturzystów.

REKLAMA

Najbardziej prestiżowy tytuł absolwenta roku przypadł Dawidowi Lewosińskiemu, Emilii Młodawskiej oraz Karolinie Borowiec. Tytuł ambasadora szkoły kapituła przyznała Dawidowi Pawlikowi, Monice Stępień oraz Wojciechowi Grotowi. Nagrody za osiągnięcia dydaktyczne w tej szkole otrzymało aż 51 uczniów z bardzo wysokimi średnimi. Natomiast ich rodzicom wręczono specjalne listy gratulacyjne.

Dodatkową nagrodę za reprezentowanie szkoły w olimpiadach i konkursach otrzymał Marek Szteleblak. Doceniono także uczniów zaangażowanych w działalność w wolontariacie, osiągających wyniki w sporcie, zaangażowanych artystycznie oraz krwiodawców. Społeczność „Nowego Ogólniaka” w piątek pożegnała dokładnie 137 absolwentów.

Zdjęcia z pożegnania maturzystów w II LO Końskie (własne, Kacper Woźniak):

Uroczystość w I Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich rozpoczęła się od wspólnego zdjęcia wszystkich absolwentów. Z murami tej placówki żegnało się dziś 114 maturzystów. Gośćmi pożegnania absolwentów byli naczelnik wydziału oświaty w starostwie powiatowym Krzysztof Stachera oraz jego zastępca Marcin Wiaderny, jednocześnie absolwenci I LO. We wstępie kilka słów do odchodzących ze szkoły skierował jej dyrektor Wojciech Jasnos. Następnie przemawiali Krzysztof Stachera oraz szefowa rady rodziców Ewa Peliwo. Później wszyscy mogli obejrzeć część artystyczną, a na koniec nagrodzono złotych absolwentów. Po części oficjalnej uczniowie żegnali się z wychowawcami w swoich klasopracowniach.

Wśród Złotych Absolwentów I LO w 2022 roku znaleźli się: Eryk Kosmal, Katarzyna Dworak, Adrian Lamch, Krystian Szczerek, Emil Jarosz, Szymon Ratuszniak, Agnieszka Jaborowska, Bartłomiej Okła, Barbara Orman, Patrycja Pszczółka, Julia Smoląg, Natalia Sosnowy, Aleksandra Werens, Aleksandra Wiatr i Mikołaj Wybański.

Zdjęcia z pożegnania absolwentów w I LO Końskie (własne, Małgorzata Kania):

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich, czyli w popularnym „Mechaniku” uroczyste pożegnanie absolwentów rozpoczęło się o godzinie 10:00. Kilka miłych słów do nich skierowała dyrektor tej placówki Beata Jakubowska. Gościem honorowym wydarzenia był dziekan Wydziału Prawa w Wyższej Szkole Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach doktor Waldemar Ciskowski (były komendant KPP Końskie). Liczba absolwentów w tej szkole w bieżącym roku to 78.

I tutaj nie zabrakło części artystycznej, a także nagród dla najlepszych uczniów z odchodzących klas czwartych. Tytuł Najlepszego Absolwenta otrzymała Weronika Bednarczyk. Oprócz niej uczniowie z najwyższymi średnimi to Kuba Telec, Klaudiusz Przepióra i Angelika Opler. Nagrodzono też „Najlepszych w zawodzie”: Angelikę Opler, Dominika Sadlińskiego, Kubę Telca, Pawła Kołbę oraz Jakuba Wróbla.

Zdjęcia z ZPS 1 Końskie (Piotr Stolarski):

Pożegnanie absolwentów miało dziś miejsce także w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Stąporkowie. Tam władze powiatowe reprezentował wicestarosta Wiesław Skowron. Z „Górką” żegnało się dziś 40 uczniów – 18 z Liceum Ogólnokształcącego i 22 z technikum. Przemawiała dyrektor placówki Hanna Rzepka oraz przedstawicielka rady rodziców Dorota Mastalerz. Swoją wdzięczność wyrazili również tegoroczni maturzyści. W imieniu klasy III liceum głos zabrała Aleksandra Ciepluch, natomiast w imieniu klasy IV T Jakub Lisowski.

W gronie wyróżnionych uczniów przez Radę Pedagogiczną znaleźli się: z klasy III Liceum Ogólnokształcącego – Aleksandra Ciepluch, Mateusz Lisowski, Julia Wrona, Izabela Sidor, Małgorzata Sidor, Sandra Gonciarz, Natalia Krakowiak, Oliwia Książek;  z klasy IV Technikum – Martyna Żak, Jakub Lisowski, Tomasz Głusek, Miłosz Dobrowolski, Kacper Kurp, Sandra Dulewicz, Zuzanna Maciąg, Damian Mastalerz, Mateusz Onyszko, Julia Pyrlik, Łukasz Zbróg, Adrian Stępień, Jakub Lisowski, Marlena Grabka. Na koniec spotkania, absolwenci obejrzeli występ artystyczny w wykonaniu uczniów klas III b Technikum oraz III a Liceum, który przygotowali pod kierunkiem nauczycieli:  Doroty Kosierkiewicz i  Pawła Ferensa.

Zdjęcia z pożegnania w „Górce” (ZSP Stąporków):

Uroczystość wręczenia świadectw absolwentom Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Końskich rozpoczęła dyrektor Beata Fidor, gośćmi spotkania byli starosta konecki Grzegorz Piec oraz przedstawiciel WSEPiNM w Kielcach doktor Waldemar Cisowski. W imieniu wychowawców głos zabrała Marzena Andryszczyk.

Podczas pożegnania nagrodzono najlepszych absolwentów – wśród nich znaleźli się: Monika Braska, Mateusz Śmiechowski, Olga Ślązak, Klaudia Dębowska, Natalia Dziubińska, Katarzyna Zmelonek, Magdalena Skawińska, Weronika Grzegorczyk, Albert Przygodzki. Następnie absolwenci z wychowawcami udali się do klas, gdzie otrzymali upragnione świadectwa. W sumie „Ekonomik” opuściło dziś 76 uczniów.

Zdjęcia z pożegnania w „Ekonomiku” (ZSP nr 3 w Końskich, Piotr Malinowski):

W koneckim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego pożegnano dziś 23 absolwentów. Uroczystość rozpoczęło się od akademii, którą pod przewodnictwem nauczyciela Adama Mastalerza przygotowała młodzież z klas młodszych. Następnie po przysporzeniu wszystkim wielu chwil uśmiechu, ale i także łez wzruszenia, nadszedł czas na wręczenie świadectw oraz wyróżnień dla absolwentów. Klasa 4 TLŻ była niewątpliwie wyjątkową klasą, pod wieloma względami. Dlatego na podsumowaniu i wręczaniu nagród każdy otrzymał zasłużone słowa podziękowania między innymi od wychowawcy Dominiki Stefańczyk.

Uczniowie zostali docenieni nie tylko za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, ale także za te wszystkie działania na rzecz szkoły, które podejmowali w trakcie minionych czterech lat. Następnie absolwenci wraz z wychowawczynią posadzili drzewo, które jest symbolem trwałości i jedności, ale także symbolizuje nadzieję i rozwój.

Zdjęcia (Piotr Malinowski):

A już od środy rozpoczną się egzaminy maturalne, z którymi większość absolwentów naszych szkół będzie się mierzyć. W środę czeka ich sprawdzian z języka polskiego, w czwartek z matematyki, a w piątek z języka obcego nowożytnego. U nas znajdziecie wideosondy, w których uczniowie podzielą się wrażeniami po poszczególnych maturach.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *