REKLAMA

Relacja wideo: Studniówka 2018 stąporkowskiej Górki

Polonez i walc były popisami studniówkowiczów ze Stąporkowa. W sobotę w sali bankietowej Lacona bawiło się około 120 osób. Było bardzo uroczyście, ale i panowała tam znakomita atmosfera!

REKLAMA

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 19.00. Krótko wszystkich powitała dyrektor Hanna Rzepka, a następnie uczniowie liceum odtańczyli poloneza do muzyki znanej z serialu „Czas honoru”. Do poloneza przygotowała uczniów Bożena Hozer, nauczycielka wychowania fizycznego. W pierwszej parze znaleźli się dyrektor Zespołu Szkół Hanna Rzepka oraz uczeń klasy III LO, młody filmowiec nagradzany już podczas wielu konkursów – Mikołaj Wróbel. Potem poloneza do muzyki Wojciecha Kilara odtańczyli uczniowie Technikum.

Następnie nie mogło zabraknąć oficjalnych przemówień, a także już mniej oficjalnych wspomnień i życzeń. W imieniu rodziców przemawiała Lilla Brożyna. W imieniu uczniów głos zabrali: Aleksandra Polakowska, Julia Pytel i Łukasz Stępień. Przemawiali też: burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska oraz dyrektor Hanna Rzepka.

REKLAMA

„Drodzy uczniowie za sto dni zasiądziecie do pisania matury. Jednego z najważniejszych egzaminów w Waszym życiu. Będzie to przepustka na dalszą drogę życia i osobistego rozwoju, bo jak powiedział Adam Mickiewicz – <<Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami>>.” – mówiła do zgromadzonych we wstępie dyrektor Hanna Rzepka.

„Życzę Wam przede wszystkim trafnych decyzji i tego byście zawsze pamiętali, że życie polega na tym by być dobrym, uczynnym i życzliwym i otaczać się dobrymi i życzliwymi osobami. Pewnie nie raz podejmiecie złą decyzję, ale to się wszystkim zdarza. Dlatego najważniejsze byście nawet z tych złych decyzji wyciągali wnioski. Będziecie wtedy bogatsi o doświadczenia.” – zwróciła się do uczniów burmistrz Łukomska.

„Pozwólcie Państwo, że moje wystąpienie zacznę od cytatu naukowca Alberta Einsteina, który powiedział <<Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że twórcze wyrażenie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości. Jestem głęboko przekonana, że to przesłanie towarzyszy obecnemu tu gronu pedagogicznemu. […] Z tego miejsca Szanowna Pani Dyrektor, drodzy nauczyciele pragnę złożyć Państwu serdeczne podziękowania.” – przemawiała i dziękowała w imieniu rodziców Lilla Brożyna.

My z kolei podpytywaliśmy uczniów i panią dyrektor o te minione w przypadku niektórych trzy, a w przypadku innych cztery lata.

„Wspominamy tę szkołę bardzo dobrze, przede wszystkim wspominamy znakomicie kadrę nauczycielską. Oni nam bardzo, bardzo pomagali. Są bardzo mili nauczyciele w tej szkole i uczniowie też. Przede wszystkim tu była miła atmosfera, niezapomniane wspólne chwile, które spędzaliśmy nie tylko z nauczycielami, ale i całą obsługą, a także z naszym rówieśnikami co najważniejsze. Na pewno też ta noc będzie dla nas bardzo wielkim wydarzeniem. Najbardziej będziemy wspominać lekcje zawodowe, które przygotowały nas do wszystkich kwalifikacji, które mieliśmy w szkole i mamy nadzieję, że wszystkie je zdaliśmy. Wyniki będą w marcu. Serdecznie dziękujemy za to jak nas przygotowano. Możemy polecać Górkę wszystkim. Tym, którzy wybierają szkołę średnią polecamy Górkę.” – wspominali swoje lata w szkolnych murach uczniowie klasy technikum: Katarzyna Kłosowska, Ula Bańkowska i Łukasz Stępień.

„To były wspaniałe lata. Szkołę wspominamy bardzo dobrze, panowała w niej wspaniała atmosfera, nauczyciele to bardzo dobrzy ludzie. To były nasze najlepsze lata. Trafiłyśmy też na wspaniałe wychowawczynie, które zawsze nas wspierały. Lata związane z tą szkołą na pewno będziemy miło wspominać. Czego nam życzyć? Zdanej matury i motywacji do nauki i byśmy jak najlepiej dokonały tego wyboru życiowego przed, którym stoimy już teraz.” – mówiły nam o latach spędzonych w klasie licealnej Aleksandra Polakowska i Julia Pytel.

„Każdy rocznik jest wyjątkowy i dla nas niezapomniany. W Liceum Ogólnokształcącym cieszymy się, że mieliśmy taką przyjemność, że w naszej szkole uczyły się takie osoby, które miały rzeczywiście bardzo duże osiągnięcia. Taką szczególną osobą jest Mikołaj Wróbel, który razem ze mną rozpoczynał poloneza. Mikołaja filmy mam nadzieję, że wszyscy oglądali. To filmowa nadzieja naszego województwa, a liczę na to, że nie tylko województwa. Kuba Kurp to człowiek bardzo uzdolniony muzycznie, wygrywał bardzo wiele konkursów, członek Chóru Farmata, także bardzo artystycznie rozwinięty. Również mamy laureatów wielu konkursów i olimpiad: to między innymi Małgosia Kowalczyk i Kinga Kwiecińska oraz osoby, które były zaangażowane społecznie, wolontariacko: szczególnie Luiza Socha i Kasia Krogulec. Na te najbliższe dni życzę im wiele cierpliwości, wytrwałości, aby się dobrze przygotowali do matury. Wiemy ile to pracy wymaga, a wiele z tych osób zdaje po dwa, trzy przedmioty rozszerzone. A w przyszłości to bym chciała by realizowali swoje pasje, marzenia. Robili to co jest dla nich bardzo ważne i żeby potrafili znaleźć drogę życiową.” – opowiadała o tegorocznych maturzystach, jednocześnie życząc im wszystkiego co najlepsze dyrektor Hanna Rzepka.

Wychowawcami tegorocznych klas maturalnych w stąporkowskiej „Górce” są: Marzena Maleszak i Małgorzata Hampel – klasy III z Liceum Ogólnokształcącego oraz Justyna Serek – klasy IV z Technikum. Od swoich podopiecznych otrzymały one przepiękne bukiety kwiatów.

Tradycyjnie na studniówkę Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych swoją niespodziankę dla młodzieży przygotowała burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska. Absolwentka „Górki” tym razem zaprosiła wszystkich uczniów na wycieczkę: do Warszawy lub do Krakowa – to oni sami mają zadecydować, gdzie chcą jechać.

Tuż po pysznym obiedzie przygotowanym przez gospodynie z sali Lacona uczniowie zaprezentowali swoją niespodziankę – odtańczyli bardzo nietypowego Walca! Później już zabawa, w której uczestniczyło dokładnie 38 par uczniowski, a łącznie z nauczycielami i rodzicami było to 120 osób trwała do białego rana, a wszystkim największe przeboje przygrywał DJ Mario.

Poniżej możecie zobaczyć skrót wideo z tej studniówki, a pod nim znajduje się obszerna galeria zdjęć z tego balu: 

REKLAMA

One thought on “Relacja wideo: Studniówka 2018 stąporkowskiej Górki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *