REKLAMA

Mazurek Dąbrowskiego wybrzmiał w szkołach ponadpodstawowych [wideo]

W ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do Hymnu” także i szkoły podstawowe w powiecie koneckim uroczyście odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego. Przedstawiamy Państwu nagrania, które dotarły do naszej redakcji.

REKLAMA

Przypominamy, że akcja „Niepodległa do Hymnu” po raz pierwszy została zorganizowana dwa lata temu – 11 listopada 2018 roku, w stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wtedy to w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego, płynący z setek gardeł i serc.

REKLAMA

Spośród szkół ponadpodstawowych w powiecie koneckim hymn Polski odśpiewali m. in. uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Stąporkowie. Ponadto z okazji Święta Niepodległości podopieczni „Górki” odśpiewali patriotyczny utwór, który zaprezentujemy w osobnym materiale. Poniżej przedstawiamy wideo nagrane w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu”:

Mazurka Dąbrowskiego odśpiewali także podopieczni „Mechanika”. Wideo poniżej:

Możliwość odśpiewania hymnu w klasach mieli także uczniowie I i II Liceów Ogólnokształcących w Końskich. Ponadto na stronie II LO wkrótce z okazji rocznicy odzyskania niepodległości pojawi się okolicznościowa prezentacja.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *