REKLAMA

Mechanik najchętniej wybieraną szkołą ponadgimnazjalną

W powiecie koneckim zakończył się nabór do szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku największą popularnością wśród gimnazjalistów cieszył się Mechanik.

REKLAMA

ZSP nr 1 w Końskich w roku szkolnym 2018/2019 przyjmie najwięcej uczniów, bo aż 128. Taka liczba osób pozwoli utworzyć 4 oddziały. W poprzednim roku naukę rozpoczęło tam 106 uczniów.

REKLAMA

Na drugim miejscu uplasowało się II LO w Końskich. We wrześniu naukę w tej szkole zainauguruje 122 uczniów. W związku z tym powstaną 4 oddziały. W tamtym roku Nowy Ogólniak przyjął 135 osób i utworzył 5 oddziałów, w tym jeden eksperymentalny – „akademicki”.

Na brak zainteresowania nie mógł też narzekać Ekonomik, gdzie uczyć będą się 102 osoby w 3 oddziałach. W poprzednim naborze ZSP nr 3 w Końskich przyjęło 121 pierwszoklasistów.

Duży spadek zaliczył Stary Ogólniak, gdzie naukę rozpocznie 93 uczniów. W związku z tym placówka utworzy 3 klasy. W tamtym roku I LO w Końskich zajęło pierwsze miejsce w rekrutacji i przyjęło wtedy 153 osoby.

Od września 52 osoby będą się uczyć w ZSP Stąporków. To dokładnie taka sama liczba przyjętych uczniów jak w zeszłym roku. W szkole powstaną 2 oddziały.

Najmniejszą popularnością w tegorocznym naborze cieszyła się Kanada. Szkoła przyjmie 45 uczniów i utworzy 2 oddziały. W tamtym roku nabór zakończył się na 62 osobach.

Ogólna liczba uczniów przyjętych do klas pierwszych znacznie spadła. W zeszłym roku było ich 629, a w tym 542. W związku z tym spada również ilość zatwierdzonych oddziałów-  z 21 do 18.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *