REKLAMA

Mechanik to dobra szkoła z mnóstwem udogodnień! [wideo, zdjęcia]

Jeżeli chcesz posiadać zawód umożliwiający szybki start na rynku pracy, a jednocześnie zdać maturę i otworzyć sobie drogę dalszego kształcenia to powinieneś zapoznać się z ofertą Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich! W popularnym „Mechaniku” znaleźć można wiele bonusów – to choćby zainstalowana w tej szkole strzelnica, nowoczesne warsztaty, czy świetnie wyposażona spawalnia. To przede wszystkim zgrana społeczność szkolna – lubiący się uczniowie i wyrozumiali pedagodzy. W Mechaniku doskonale funkcjonuje klasa mundurowa, a co warte podkreślenia w tych czasach w ZSP 1 Końskie lubiany jest także e-sport – placówka organizuje cykliczne turnieje w LoL’a, CS’a, czy Fifę. Kontakt z placówką w sprawie trwającej rekrutacji: tel. 41 260 49 34 ; e-mail: [email protected]

REKLAMA

ZSP 1 to szkoła z 77-letnią tradycją mieszcząca się przy ulicy Stanisława Staszica 5 w Końskich! Technikum uczy w zawodzie osiągając wysokie wyniki zdawalności egzaminów zawodowych, ale i przygotowuje do matury. W roku szkolnym 2022/2023 uruchomione zostaną następujące kierunki:

– TECHNIK INFORMATYK
– TECHNIK ELEKTRYK
– TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU
– TECHNIK URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW ENERGETYKI ODNAWIALNEJ
– TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

REKLAMA

Mechanik to największa i najbardziej nowoczesna szkoła ponadpodstawowa w regionie. Dzięki doskonałej infrastrukturze i nowoczesnemu wyposażeniu gwarantuje najwyższy komfort pracy dla uczniów. Warto wspomnieć choćby o ostatnio uruchomionej w tym obiekcie wirtualnej strzelnicy laserowej:

„To przenośny multimedialny system szkolno-strzelecki. Składa się z takich elementów jak projektor, komputer, tablet i cztery repliki broni. Na tym systemie młodzież może ćwiczyć w różnych warunkach – oczywiście symulacyjnych. Można strzelać z postawy stojącej, klęczącej i na leżąco. Można wybierać różne stopnie trudności. Bardzo się cieszymy, że udało nam się zrealizować projekt, skończyć adaptacje pomieszczenia, a następnie zakupić wirtualną strzelnicę” – opowiada o nowym obiekcie dyrektor Beata Jakubowska.

Szkoła cały czas jest doinwestowywana. W ostatnich latach odnowiono w niej warsztaty, w których między innymi stworzono nowoczesną pracownię dla przyszłych mechaników samochodowych. W budynku od niedawna znajduje się także nowa spawalnia przygotowująca do zawodu niezwykle mocno poszukiwanego na obecnym rynku pracy.

Wybór ZSP 1 Końskie to także możliwość bezpłatnych międzynarodowych praktyk zawodowych w ramach programu Erasmus+,  bezpłatnego udziału w obozach międzynarodowych i wymianach młodzieży oraz uczestnictwa w bezpłatnych kursach i szkoleniach (w poprzednich latach szkoła choćby finansowała uzyskanie prawa jazdy, kursy grafiki 3D). Uczniowie mają szanse także na odbycie płatnych staży zawodowych.

W tej szkole nie sposób się nudzić. Organizowane są cykliczne turnieje esportowe w Fifę, League of Legends oraz Counter Strike’a, zawody sportowe w różnych dyscyplinach, a uczniowie zainteresowani militariami nie dość, że mogą ćwiczyć na strzelnicy to także najczęściej należą do klasy mundurowej. Będąc w niej zaś między innymi zabezpieczają różne samorządowe i historyczne uroczystości. Dobrze działa także samorząd uczniowski, ostatnio choćby organizując specjalistyczne szkolenia z pierwszej pomocy:

„Tydzień Pierwszej Pomocy to inicjatywa Samorządu Szkolnego, szkolnego Klubu Mechanik, klasy mundurowej pod opieką pana Witolda Fitasa, robimy to po to bo warto ciągle przypominać jak udzielać pierwszą pomoc. To obowiązek każdego człowieka i każdy powinien wiedzieć jak to zrobić” – opowiadał nam Karol Gajewski, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich.

ZSP 1 to także liczne sukcesy uczniów na arenie lokalnej, wojewódzkiej, czy ogólnopolskiej. Uczniowie z tej szkoły osiągają świetne wyniki w konkursach zawodowych oraz przedmiotowych. Warto wspomnieć choćby o wychowankach klasy specjalizującej się w urządzeniach i systemach energetyki odnawialnej – niemal co roku zdobywają oni laury w Ogólnopolskim Turnieju Maszyn Wiatrowych.

Warto poznać tę szkołę samemu. Jej drzwi są zawsze otwarte! Zapraszamy do placówki znajdującej się przy ulicy Staszica 5 w Końskich!

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich
www.zsp1konskie.com
e-mail: [email protected]
tel. 41 260 49 34

materiał promocyjny

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *