REKLAMA

‚Mechanik’ wspiera koneckich kombatantów [foto]

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich została zorganizowana akcja „Wesprzyj kombatanta na święta”. W placówce odbyła się zbiórka produktów spożywczych i przemysłowych, a we wtorek 22 grudnia zostały one przekazane kombatantom w ich siedzibie. 

REKLAMA

Fot. ZSP nr 1 w Końskich.

Akcja zrodziła się z inicjatywy opiekunów „Klubu Mechanik” tj. Anny Teler-Bąk, Renaty Miler oraz Michała Anioła. Polegała ona na zbiórce produktów o przedłużonym terminie ważności dla koneckich kombatantów. Zbiórka trwała przez 3 tygodnie grudnia. W akcji wzięła udział cała społeczność szkolna czyli uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy placówki.

Udało się zebrać cztery duże skrzynki produktów spożywczych oraz jedną artykułów przemysłowych. Finał akcji koordynowali Renata Miler, Michał Anioł oraz Witold Fitas, który od wielu lat współpracuje z Związkiem Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych działającym w Końskich. Koneccy kombatanci oprócz zebranych artykułów otrzymali kartki świąteczne wykonane własnoręcznie przez Patrycję Wojnowską, uczennicę klasy 3TAK.

REKLAMA

Przekazanie zebranych produktów poprzedziło krótkie spotkanie z kombatantami na którym zostały złożone życzenia świąteczne. ZSP nr 1 dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w akcji „Wesprzyj kombatanta na święta”.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *