REKLAMA

Mechanik z dofinansowaniem z unijnego funduszu [zdjęcia]

Miliony złotych popłyną z Europejskiego Funduszu Społecznego do świętokrzyskich szkół oraz instytucji, które zajmują się kształceniem zawodowym. Wśród nich znalazł się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich.

REKLAMA

Dyrektor ZSP nr 1 w Końskich Beata Jakubowska podpisuje umowę

W Zespole Szkół Ekonomicznych w Kielcach członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Piotr Żołądek podpisał umowy z 10 wnioskodawcami. Otrzymali oni dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, w ramach działania „Podniesienie jakości kształcenia zawodowego oraz wsparcie na rzecz tworzenia i rozwoju CKZiU”. Efektem naboru jest zawarcie 13 umów o dofinansowanie projektów na kwotę 14 220 628,70 zł (w tym dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego – 13 449 073,70 zł).

Część tego dofinansowania otrzyma Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich. Dzięki temu, minimum 80 uczniów z tej placówki w ciągu dwóch lat zrealizuje projekt pn. „MECHANIK” SZKOŁĄ PRZYSZŁOŚCI”.

REKLAMA

Zakres wsparcia obejmuje m.in.: warsztaty z fizyki, matematyki, szkolenia z zakresu diagnostyki samochodowej oraz szkolenia z zakresu spawania metodami MIG/MAG. Uczestnicy mogą również brać udział w kursach prawa jazdy kategorii B i kursach wózków jezdniowych. Dodatkowe kompetencje zawodowe uczniowie zdobędą także podczas płatnych staży. Dodatkowo, baza dydaktyczna szkoły zostanie wzbogacona o nowoczesną pracownię diagnostyki samochodowej oraz sprzęt i pomoce dydaktyczne do pracowni kształcenia teoretycznego i praktycznego.

Zdjęcia (foto. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego):

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *