Medale z ostatnich turniejów dla sekcji karate z Niekłania Wielkiego [zdjęcia]

Zawodnicy z sekcji karate w Niekłaniu Wielkim, którzy na co dzień trenują w SKSW Skarżysko-Kamienna wzięli ostatnio udział w trzech turniejach. Z każdego przywieźli medale.

1 czerwca w Ostrowi Mazowieckiej odbył się XV Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin. W zawodach wzięto udział około 270 zawodników z 13 klubów z terenu całego kraju, którzy rywalizowali w formule pełnokontaktowego kumite knock down oraz w konkurencji kata. Z sekcji karate w Niekłaniu Wielkim wystartowała czwórka zawodników: Ola i Julia Domagała, Wiktor Janus oraz Szymon Zych. Na najwyższym stopniu podium stanęła Ola, na drugim miejscu uplasowali się Szymon oraz Wiktor, a Julia zajęła trzecie miejsce. Ponadto Ola, Julia i Szymon wystartowali w konkurencji drużynowe kata synchroniczne. Wypadli bardzo dobrze i ostatecznie zajęli trzecie miejsce.

Tydzień wcześniej, 25 maja w Rudzie Śląskiej odbył się V Puchar Śląska Dzieci i Młodzieży Karate Kyokushin. Na turnieju wystartowało ponad 500 zawodników z 33 klubów. Pięcioosobowa reprezentacja z Niekłania zdobyła trzy medale. Na drugim miejscu uplasowali się Szymon Zych i Julia Domagała, natomiast Ola Domagała stanęła na najniższym stopniu podium. W klasyfikacji drużynowej klub ze Skarżyska z 17 medalami wywalczył drugie miejsce.

Z kolei 18 maja w Wojniczu odbył się Memoriał Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej w Karate Kyokushin. Turniej został zorganizowany przez Tarnowski Klub Shinkyokushin. Podczas oficjalnego otwarcia został odśpiewany hymn Polski, a także została przedstawiona historia Cichociemnych Spadochroniarzy. W tym turnieju wystartowało 160 zawodników i zawodniczek z 20 klubów. Trzyosobowa drużyna wywalczyła trzy medale. Pierwsze miejsce zajęła Julia Domagała, drugie miejsce zajął Szymon Zych, a trzecie Ola Domagała.