Medalowy miesiąc Koneckiej Sekcji Karate [zdjęcia]

W ostatnim miesiącu zawodnicy Koneckiej Sekcji Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin wzięli udział w 3 turniejach. Dwóch ogólnopolskich i jednym międzynarodowym. Udało im się zdobyć w sumie 4 złote, 3 srebrne i 1 brązowy medal.

Konecka Sekcja Karate na turnieju w Rawie Mazowieckiej.

W ostatni weekend zawodnicy trener Beaty Kij wzięli udział w VIII Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży w Rawie Mazowieckiej. W zawodach wystartowało ponad 200 zawodników. –„Do Rawy udaliśmy się pięcioosobową ekipą. Wszyscy zawodnicy stoczyli po 3 walki, żeby dostać się na podium. Na duże wyróżnienie zasługuje najmłodszy uczestnik – Maciej Karbownik (8 lat), który zaczął treningi dopiero w tym roku, a to był jego pierwszy start. W swojej kategorii miał 10 zawodników, wszystkich wyższych i stopniem i stażem treningowym. Maćkowi udało się w pięknym stylu wygrać wszystkie 3 walki, dzięki czemu uplasował się na pierwszym miejscu. Myślę też, że zamiast jednego srebrnego medalu byłby jeszcze jeden złoty, gdyby nie to, że w jednej kategorii w finale spotkali się Kacper z Jasiem – obydwaj z mojej sekcji. Po bratobójczej walce z dogrywką, sędziowie wciąż nie mogli zdecydować i o wyniku zdecydowało ważenie. Jasiu okazał się lżejszy od Kacpra, co zadecydowało o jego zwycięstwie. Bardzo ładnie spisał się też Paweł, którego również był to pierwszy start. Niestety przegrał walkę z faworytem i zwycięzcą turnieju w swojej kategorii” – opowiada nam trener Beata Kij

Złoto: Jan Przyłucki i Maciej Karbownik
Srebrny: Kacper Sulgostowski
Brązowy: Paweł Tomusiak

Nie udało się tylko Oliwierowi Musze, który wrócił na treningi po długiej absencji, a jego kategoria jest zawsze bardzo silnie obsadzona.

Beata Kij z Alicją Kośką i grupą wsparcia podczas turnieju Kobierzyce Cup.

Na początku marca reprezentantka sekcji Alicja Kośka wzięła udział w niezwykle prestiżowym turnieju Kobierzyce Cup, gdzie wystartowało ponad 600 zawodników – „Do Kobierzyc pojechałam tylko z jedną zawodniczką Alicją Kośką. Wystartowała w najstarszej kategorii. Pierwszą walkę wygrała na punkty, a walkę finałową przegrała dopiero po dogrywce nieznaczną różnicą 3:2. To też był start po dłuższej przerwie, gdyż Alę wykluczyła prawie na rok ze startów poważna kontuzja i rehabilitacja. Dlatego to srebro, na tak dużym turnieju jest dla nas na wagę złota” – opowiada nam Beata Kij.

Konecka Sekcja Karate na turnieju w Ujeździe

Jeszcze w marcu zawodnicy z Koneckiej Sekcji Karate walczyli podczas turnieju w Ujeździe. W turnieju wystartowały trzy osoby: Dawid Beyer, Dominik Gad oraz Kacper Sulgostowski. Dawid podobnie jak Dominik zdobył złoty medal, a Kacper musiał zadowolić się srebrem. Finałowa walka w jego przypadku tak naprawdę się nie odbyła. Kacper w półfinale został mocno faulowany i pomimo tego, że czuł się dobrze i chciał walczyć po konsultacji z lekarzem, wspólnie z rodzicami podjętoy decyzję o oddaniu walki finałowej. Pamiętajmy, że każdorazowo zdrowie jest zawsze najważniejsze!