REKLAMA

MGOPS Końskie: Nie dostajemy wystarczających pieniędzy na dodatek węglowy [wideo]

Od kilku tygodni Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Końskich obsługuje wypłaty dodatku węglowego oraz dodatku na zakup tak zwanych innych paliw. Zainteresowanych wsparciem są tysiące osób, ale jak się okazuje do koneckiego urzędu ze środków rządowych, które rozdysponowuje wojewoda świętokrzyski trafia tylko ułamek potrzebnej kwoty. Stąd też opóźnienia w wypłatach. 

REKLAMA

„W związku z licznymi zapytaniami dot. terminu wypłat dodatków węglowych chciałabym przekazać Państwu informację nt. powodu opóźnień wypłaty tych dodatków dla mieszkańców naszej gminy. Przypomnę, że wypłata dodatków węglowych jest to zadanie zlecone, finansowane w całości z budżetu państwa, co ozn. że Gmina nie może wypłacać dodatków ze środków własnych, jedynie może dysponować tylko środkami, które wpłyną na jej konto z budżetu państwa. Do chwili obecnej OPS, jako realizator tego zadania, wypłacił 1.906 dodatków węglowych na łączną kwotę 5.718.000 zł. Niestety dotacja jaka wpłynęła w tym tygodniu na konto Gminy jest znacznie mniejsza od zapotrzebowania, które złożyliśmy do Wojewody Świętokrzyskiego i nie zabezpiecza w całości potrzeb naszych mieszkańców. Otrzymaliśmy jedynie 30% wnioskowanej kwoty dotacji. Ośrodek na bieżąco i w sposób ciągły weryfikuje wnioski i przyznaje dodatki węglowe. Na dzień dzisiejszy pozytywnie rozpatrzyliśmy 4.157 wniosków, z czego 2.251 osób wciąż oczekuje na wypłatę. Warunki atmosferyczne budzą obawy i nie pozwalają Państwu na komfortowe czekanie na wypłatę przynależnych świadczeń. Niemniej jednak proszę Państwa o cierpliwości. Pieniądze zostaną przekazane na konta mieszkańców niezwłocznie po otrzymaniu przez Gminą środków z budżetu państwa i przyjęciu do budżetu przez Radnych Rady Miejskiej” – tłumaczy Aneta Mikuszewska-Sorn, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Końskich.

REKLAMA

Lepiej wygląda kwestia wypłat dodatków na tak zwane inne źródła ciepła –„Nieco inaczej wygląda sprawa dotycząca wypłat dodatków dla gospodarstw domowych, które posiadają inne źródła ciepła, tj. drewno kawałkowe, olej opałowy, skroplony gaz LPG, pelet czy inny rodzaj biomasy. Są to odrębne środki, które Wojewoda Świętokrzyski przekazał dotychczas w dwóch transzach w wysokości 1.137.500 zł, zgodnie z zapotrzebowaniem, dzięki czemu dodatki te są na bieżąco wypłacane” – dodaje Aneta Mikuszewska-Sorn.

REKLAMA

13 thoughts on “MGOPS Końskie: Nie dostajemy wystarczających pieniędzy na dodatek węglowy [wideo]

 1. gosc pisze:

  Polski Ład!

 2. Grzech pisze:

  Pisiory tylko obiecują i sami kradną. Zrobili ceny największe w Europie, już im podziękujemy za nieudolne rządy.

 3. Maclek pisze:

  Zupełnie jak w komunistycznym piekle. Jak smoła jest to palacz na chorobowym!!!

 4. aaa pisze:

  tak jest ,dosyć tych rządów czas na zmiane ,zima już jest a kasy na węgiel nie ma ,ceny kosmiczne ,ale jak widać niektórym to pasuje ,

 5. Kaczor pisze:

  Damy Wam ale My nie mamy, a jak nie mamy to zabierzemy innym żeby Wam dać.
  Polityka pisowska dla bezrobotnego elektoratu.

 6. Adam pisze:

  W Polsce sa tak wysokie ceny ,do ciebie Grzech …. ze na poludniu Polski
  Czesi i Słowacy wszystko wykupuja w polskich sklepach ,stoja w kolejkach juz przed otwarciem ,tak samo paliwo tankuja .
  Bo u nich jest duuuuzo drozej a zarobki podobne , czesto tam jestem i wiem co pisze w odroznieniu od ciebie wyznawco Tuska i tvn-u.
  Paliwo mamy jedno z najtanszych w Europie ,tez ci przypominam.

  Mniej ogladania niepolskich stacji ,internetu ,wiecej myslenia chyba ze to baaardzo boli.

  • Madam pisze:

   Potwierdzone jest że Polski cukier w Czechach po 4zł a w Polsce po 7zł. TVP propaganda lasuje mózgi wyznawcą Kaczora.

 7. ParodiaPisu pisze:

  Wszystko wina Tuska, Putina i Ukrainy. Ładnie Kurski w TVP Info zlasował Wam mózgi. Obajtek już kupił ziemię koło elektrowni pewnie będzie wydobywał węgiel.

 8. wegiel pisze:

  wniosek na wegiel zlozony 1 sierpnia ani widu ani slychu a mamy 29 listopada

 9. […] w Końskich dotyczącą braku środków z rządu na realizację tak zwanego dodatku węglowego (TUTAJ). W tej sprawie dziś otrzymaliśmy odpowiedź od służb prasowych wojewody […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *