REKLAMA

Michał Przybylski poprowadzi SPR Pabiks Pabianice

Konecki trener Michał Przybylski związał się właśnie umową z występującym w grupie C I Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn SPR-em Pabiks-em Pabianice. 

REKLAMA

Michał Przybylski urodził się w 1978 roku. To wychowanek MKS Końskie. W sezonie 2001/2002, kiedy konecki klub występował w Ekstraklasie, Przybylski był jego najlepszym strzelcem – zdobył 149 bramek w 29 meczach. W najwyższej klasie rozgrywkowej reprezentował również barwy Warszawianki, Piotrkowianina Piotrków Trybunalski i właśnie Stali Mielec (w latach 2006-2009). Karierę zawodniczą zakończył w 2012 roku będąc graczem KSSPR-u Końskie. W lutym 2013 został trenerem koneckiego klubu. W sezonie 2013/2014 zajął z nim w I lidze 2. miejsce (porażka w barażu o awans do Superligi z Nielbą Wągrowiec), natomiast w sezonie 2014/2015 – 3. miejsce. W lutym 2016, w obliczu problemów kadrowych KSSPR-u, powrócił na krótko do gry. W 2017 zrezygnował z prowadzenia KSSPR-u. Następnie pracował w Superligowej Stali Mielec. Potem na krótko wrócił do Końskich, ale po konflikcie z prezesem klubu ponownie opuścił ławkę trenerską.

REKLAMA

Teraz przed Przybylskim nowe wyzwanie – poprowadzi SPR Pabiks Pabianice mający ambicję granie wyżej niż I Liga –„Naszemu nowemu trenerowi życzymy powodzenia i jak najlepszych wyników w  żołto-niebieskich barwach! Nie możemy doczekać się startu nowego sezonu, naszym celem niezmiennie pozostaje walka o Ligę Centralną” – zakomunikował klub z Pabianic.

REKLAMA

2 thoughts on “Michał Przybylski poprowadzi SPR Pabiks Pabianice

 1. Leszczu pisze:

  W tym roku jest 55 rocznica założenia piłki ręcznej w Końskich Coś jakoś cicho o tej rocznicy , tą dyscyplinę sportu pokochały Konecczanki oraz Konecczanie . To klub z wielkimi tradycjami oraz wielkimi sukcesami sportowymi Awans seniorów to krajowej elity piłki ręcznej w Polsce , pasmo sukcesów w młodzieżowych rozgrywkach mistrzowie , vice mistrzowie Polski Wielu wychowanków grało lub gra w kadrze / kadrach Polski oraz klubach ekstraklasy , wspaniała historia oraz pracujących tam ludzi dla dobra piłki ręcznej .Od dekady niestety ta dyscyplina w Końskich podupada

 2. konecczanin pisze:

  Pamietam poczatki , miało to miejsce w latach 70-tych na asfaltowym boisku przy Szkole
  Podstawowej nr 1 , której juz dawno nie ma …
  Byłem na kazdym meczy bo tam niedaleko mieszkałem.
  To juz tyle lat minęło …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *