REKLAMA

Miedzierza wygrywa zawody pożarnicze w gminie Smyków! [zdjęcia]

W ostatnią niedzielę w gminie Smyków miały miejsce Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. W zmaganiach wzięły udział cztery jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. Najlepsi okazali się strażacy z Miedzierzy!

REKLAMA

Zadaniem uczestników zawodów było przebyć wyznaczoną trasę, która wypełniona została przeróżnymi przeszkodami. Te wymagały sprawności fizycznej i dobrej równowagi, aby bezpiecznie je przebyć. Ponadto sprawdzane też były podstawowe elementy wiedzy z zakresu działań związanych z pożarnictwem i ratownictwem. Rywalizacja była zacięta, ale najlepsi okazali się ochotnicy z Miedzierzy.

REKLAMA

Na wydarzeniu pojawili się: starosta konecki Grzegorz Piec wraz z członkiem zarządu powiatu koneckiego Jarosławem Staciwą, wójt Smykowa Jarosław Pawelec oraz wicewójt Jerzy Duda, przewodnicząca rady gminy Danuta Jarek, naszelnik OSP w Miedzierzy Adam Kubała, starszy kapitan Mariusz Czapelski, komendant gminny OSP w Fałkowie Grzegorz Zganiacz, starszy kapitan Michał Krzeszowski i komendant gminny OSP w Stąporkowie Dariusz Jabłoński.

Po rywalizacji, zawodnicy dla ochłody w ten gorący dzień wrzucali się nawzajem do przygotowanego na zawody zbiornika z wodą. Ponadto mogli też wspólnie zjeść kiełbaskę z grilla. A już pod koniec września zmierzą się w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych w Radoszycach.

Poniżej prezentujemy wyniki konkurencji:

I miejsce – OSP Miedzierza – 1000 zł
II miejsce – OSP Kozów – 800 zł
III miejsce – OSP Królewiec – 600 zł
IV miejsce – OSP Przyłogi – 400 zł

Zdjęcia (fanpage Gmina Smyków):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *