REKLAMA

Miejsce dziennego pobytu dla chorych 25+ w Baryczy? A co z internatem? [wideo]

Nowym pomysłem, jaki zrodził się w Zarządzie Powiatu Koneckiego jest utworzenie miejsca pobytu dziennego dla osób powyżej 25 roku życia cierpiących na silne upośledzenie umysłowe. Byłoby ono włączone do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Baryczy, jednak zrealizowanie tego projektu wiąże się z dużymi kosztami. Zmianom mogą ulec także plany odnośnie budowy tamtejszego internatu. Te kwestie poruszyliśmy w rozmowie ze starostą koneckim Grzegorzem Piecem.

REKLAMA

„Jest pomysł – projekt 25, to jest dla dzieci, które mają powyżej 25 roku życia i mają silne upośledzenie umysłowe. Chcemy stworzyć miejsce pobytu dziennego dla nich. To jest fajne, ale nie mamy na to lokalizacji, więc muszą iść znowu duże pieniądze na remont kilku pomieszczeń w Baryczy. Myślę, że Zarząd wygospodaruje, a Rada zatwierdzi, żebyśmy mogli to miejsce otworzyć” – mówił nam Grzegorz Piec.

Nie znamy jednak jeszcze terminów zatwierdzenia inwestycji oraz przewidywanego czasu jej zrealizowania, jednak do sprawy na pewno będziemy powracać.

REKLAMA

Przy SOSW Barycz miał także powstać nowy internat, jednak na jesieni poprzedniego roku oraz na początku obecnego nie udało się korzystnie rozstrzygnąć przetargów na jego budowę, mimo rządowego wsparcia. Później Zarząd Powiatu zaniechał starań o nowe dofinansowanie w związku z sytuacją epidemiczną. Grzegorz Piec poinformował nas, że zamiast postawienia nowej siedziby za około 8 milionów złotych do rozważenia jest kwestia tańszego, ale równie efektywnego, kompletnego remontu obecnego budynku. Powodem takich rozważań jest niewielka ilość dzieci przebywająca w internacie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *