REKLAMA

Mieszali bajkami. Teatralne widowisko w Rogowie [wideo, zdjęcia]

W Wiejskim Domu Kultury w Rogowie, którego kierownikiem jest Urszula Nowicka kilka dni temu odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Zamieszanie w krainie bajek”, według autorskiego scenariusza logopedy ze szkoły w Rogowie Iwony Gil, która także przygotowała widowisko.

REKLAMA

Sztukę młodzież wspólnie ze swoją wspomnianą opiekunką przygotowała na „Kole Logopedyczno – Muzyczno – Teatralnym”. Uczęszczali na nie uczniowie ze szkoły podstawowej, klas gimnazjalnych oraz przedszkola. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie, recytatorskie, wokalne i taneczne przed dyrekcją szkoły, nauczycielami, rodzicami uczniów, zaproszonymi gośćmi oraz licznie zgromadzoną publicznością. Nad całością czuwał dyrektor Waldemar Wiktorowski oraz zastępca Beata Gawrońska. Celem przedstawienia było, kształtowanie sprawności językowej, wspieranie rozwoju mowy oraz zachęcanie dzieci i młodzieży do czytelnictwa w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

REKLAMA

Jak w kalejdoskopie zmieniali się bohaterowie bajek. Młodzi aktorzy znakomicie odegrali swoje role. Pięknie wcielali się w bajkowe postacie. Nie zabrakło postaci Jasia i Małgosi; Czerwonego Kapturka i Wilka; Królewny Śnieżki i Krasnoludków; Baby Jagi; Króla Baja; Psotnych Wróżek; Kopciuszka oraz jego sióstr i Księcia. Oprawa muzyczna wprowadzała w odpowiedni nastrój. Całość uświetnił występ młodych wokalistek. Scenografię oraz choreografię do bajkowego widowiska wykonała Iwona Gil i nauczyciel Rafał Młodawski.  Taniec Psotnych Wróżek nauczycielka Izabela Klusek. Przedstawienie prezentowane było także w Zespole Placówek Oświatowych w Rogowie z okazji „Międzynarodowego Dnia Dziecka” na Festynie Rodzinnym. Po każdym przedstawieniu rzęsiste oklaski oraz słodki upominek były podziękowaniem, które otrzymali młodzi artyści.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *