REKLAMA

Mieszkańcy alarmują. W Końskich trudno zaszczepić się przeciw COVID-19?

W kraju przyrastają statystyki zachorowań na COVID-19, wielu mieszkańców naszego regionu także obecnie walczy z tą chorobą, inni słysząc o chorych znajomych czy rodzinie chcieliby odnowić swoje szczepienia. Tymczasem otrzymujemy alarmy, że w Końskich możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19 jest mocno ograniczona. 

REKLAMA

W tej sprawie napisał do nas jeden z czytelników pan Piotr –„Osoby chcące się zaszczepić w naszym mieście mogą skorzystać tylko z dwóch punktów przy czym szczepienie może mieć miejsce tylko w czwartek i tylko do południa. Sytuacja, że aby się zaszczepić trzeba wziąć urlop sprawia, że mniej osób jest skłonnych to uczynić” – przekonywał mieszkaniec regionu.

REKLAMA

Pan Piotr przekazał nam, że próbował zapisać się na szczepienie w kilku punktach i wszędzie według jego relacji był odsyłany do Przychodni Rodzina przy ulicy Armii Krajowej. Tam zaś jedynym możliwym terminem na przyjęcie specyfiku zapobiegającego ciężkiemu przebiegowi COVID-19 był czwartek przed południem –„Udało mi się zapisać tylko tam, ale czy to powinno tak być by człowiek musiał brać urlop by przyjąć szczepionkę? Coś tutaj jest nie tak” – dodawał nasz rozmówca.

 

REKLAMA

4 thoughts on “Mieszkańcy alarmują. W Końskich trudno zaszczepić się przeciw COVID-19?

  1. Zapisałem się na podanie 4. dawki w przychodni na Południowej, tak jak i poprzednio.
    Szczepionkę dostałem tego samego dnia, panie wręcz szukały telefonicznie chętnych do zaszczepienia, żeby nie zmarnować dawek.
    problem chyba nieco wymyślony.

  2. Jak nie było problemu, to u nas też była lipa. Wolałem jechać do Raszówki niż użerać się z tym dziadostwem u nas. Tak samo jak w starostwie z rejestracją aut, czy szpitalem w końskich, łaskę robią, np. jak się chce wyrwać 8. Lepiej się w kielcach na nfz zapisać i być obsłużonym praktycznie jakby się poszło prywatnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *