REKLAMA

Mieszkańcy Kapałowa protestowali w sprawie dróg [wideo, zdjęcia]

Wczoraj w Szkole Podstawowej w Kapałowie odbyło się spotkanie protestujących mieszkańców miejscowości z burmistrzem Michałem Pękalą, wójtem Słupi Koneckiej Robertem Wielgopolanem oraz członkiem Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Mariuszem Goskiem.

REKLAMA

Podczas spotkania padały kwestie związane z przebudową drogi 728, która łączy Łopuszno z Radoszycami. Protestujący żądają zmiany planów robót drogowych. Mieszkańcy Kapałowa narzekają między innymi na podwyższenie zjazdów na posesje oraz na ich zbyt małą szerokość. Momentami dyskusja, odbywająca się na sali gimnastycznej szkoły, była naprawdę burzliwa, jednak prowadzący spotkanie włodarze starali się o utrzymanie dobrej atmosfery.

Spotkanie to jest kontynuacją apelu do kierownictwa budowy i protestu, który odbył się w ostatni wtorek. Burmistrz Radoszyc oraz inni prowadzący chętnie i rzeczowo odpowiadali na kwestie poruszane przez mieszkańców.

REKLAMA

Przebudowie podlega 16-kilometrowy odcinek trasy przebiegający między innymi przez Kapałów oraz budowa obwodnicy miejscowości Czałczyn. Przedsięwzięcie wycenione zostało na ponad 66 milionów złotych i ukończone ma zostać do końca października 2020 roku. Droga ta łączy północno-zachodnią część województwa świętokrzyskiego z województwem mazowieckim.

Zdjęcia (Piotr Malinowski):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *