REKLAMA

Mieszkańcy Piły i Szabelni otrzymali nową drogę [wideo, zdjęcia]

W czwartek miał miejsce odbiór świeżo wyremontowanej drogi prowadzącej od miejscowości Piła do Szabelni w gminie Końskie. Stan traktu pogorszył się znacząco po budowie w tych miejscowościach kanalizacji. Zakończony remont to bardzo dobra informacja dla wszystkich zamieszkujących tak zwany „Sześciogród”. 

REKLAMA

„Dla mieszkańców ta droga była bardzo ważną w związku z tym, że na drodze krajowej 42 jest duży ruch, a tutaj mamy nowe prawie że osiedle – 25 mieszkań. Kiedy były wykonywane przyłącza ściekowe pojawiły się duże ubytki w drodze. Prosili o remont, ja zwróciłem się władz miasta i teraz dziękuję burmistrzowi za wykonanie tej inwestycji” – mówi nam Jan Grot, radny miejski z tego terenu.

REKLAMA

W sumie odremontowano prawie kilometr drogi z mostem w Szabelni, kilkoma spowalniaczami i fragmentem chodnika –„Koszt to prawie 342 tysiące złotych. Póki co jest on pokryty w całości z budżetu gminy, ale droga została zgłoszona do Rządowego Programu Wsparcia Dróg Lokalnych. Jest na drugim miejscu listy rezerwowej, więc liczymy na to, że kiedy rozstrzygnięte zostaną wszystkie przetargi w ramach tego programu to 70% kosztów będzie wyasygnowane z programu rządowego” – tłumaczy Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

Prace drogowe przy tej inwestycji prowadziła firma KAMI.

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “Mieszkańcy Piły i Szabelni otrzymali nową drogę [wideo, zdjęcia]

  1. Z lektury bieżącej artykułów tkn24 można wysunąć wniosek, że władze Końskich rozwiązują wszystkie problemy mieszkańców

  2. Czy Inspektor Nadzoru odbierając te roboty zadał pytanie Wykonawcy dlaczego krawężnik mostowy i kapa chodnikowa jest na tym samym poziomie co warstwa ścieralna nawierzchni drogi? Woda z zanieczyszczeniami pochodzącymi od samochodów będzie dostawać się do zbiornika wodnego. To tak może być Panie Inspektorze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *