REKLAMA

Mieszkańcy Pomykowa mają nowy plac zabaw! [wideo, zdjęcia]

Najpierw wygrali głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017, a teraz mogą już cieszyć się nowym placem rekreacyjnym. Mowa o mieszkańcach podkoneckiego Pomykowa!

REKLAMA

„Chciałam bardzo serdecznie podziękować za to, że było tyle osób współpracujących z nami, tak pozytywnie odnoszących się do naszego wniosku i projektu.” – mówiła w sobotę podczas inauguracji działania placu zabaw miejscowa sołtys i radna Dorota Borkowska.

Podczas uroczystości głos zabrał także wiceburmistrz Końskich Marcin Zieliński. –„Budżet Obywatelski ma formułę powtarzalną każdego roku. Wykonujemy pięć zadań, a każde z nich na kwotę 100 tysięcy złotych. Jest to formuła powtarzalna i ja tylko ze swojej strony chciałbym serdecznie pogratulować i podziękować, a lokalizację macie dobraną idealnie.” – mówił wiceburmistrz.

REKLAMA

Potem nastąpiło już oficjalne przecięcie wstęgi na tym obiekcie. W Pomykowie mamy więc nowy plac zabaw, a na nim elementy nie tylko dla dzieci. Zewnętrzna siłownia, a także rekreacyjna altana wiele uciech sprawią także dorosłym! Duchowego wsparcia nowemu placu udzielił miejscowy ksiądz proboszcz Marian Marszałek.

Z okazji otwarcia tej inwestycji lokalna społeczność zorganizowała piknik, na który przybyły całe rodziny. Nie zabrakło więc animacji, dmuchanego zamku, czy lodowego poczęstunku. Sobota w Pomykowie upłynęła pod znakiem dobrej zabawy na całkiem nowym placu.

Zdjęcia:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *