REKLAMA

Wideo: Radoszyczanie uczcili 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

W poniedziałek odbyły się obchody z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pamięć walczących o naszą wolność oficjalnie upamiętniono w sercu Radoszyc modlitwą, wierszami, pieśniami oraz złożeniem wieńców.

REKLAMA

Uroczystości patriotyczne rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Po nabożeństwie uczestnicy obchodów udali się do radoszyckiego parku pod pomnik upamiętniający walki Partyzantów i żołnierzy AK z niemieckimi oddziałami, gdzie zgromadziło się wiele pocztów sztandarowych. Hołd wszystkim tym, którzy walczyli o naszą wolność złożyli przedstawiciele władzy oraz zgromadzeni mieszkańcy Radoszyc.

Apel poprowadził Radny Miasta i Gminy Radoszyce Robert Nowak. Po odśpiewaniu Hymnu Polski głos zabrał burmistrz Michał Pękala, który podziękował wszystkim zebranym za przybycie. Podkreślał że Narodowe Święto Niepodległości to lekcja historii, która uczy nas jak należy pielęgnować pamięć o bohaterach.

REKLAMA

Uroczystość uświetnił występ artystyczny młodzieży szkolnej w której pojawiły się wiersze i pieśni patriotyczne. Obchody zakończono złożeniem wieńców przez delegacje radnych gminy, strażaków, kombatantów, harcerzy oraz dyrektorów szkół z gminy Radoszyce.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *