REKLAMA

Mieszkańcy się skarżą na stan placów zabaw. KSM zapowiada odnowę [wideo, zdjęcia]

Chcący pozostać anonimowi czytelnicy naszego portalu poinformowali nas o złym stanie placów zabaw znajdujących się przy blokach należących do Koneckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Wskazali m. in. zardzewiałe i przestarzałe mechanizmy oraz betonowy krawężnik biegnący pod huśtawką. Rozmawialiśmy w tej sprawie z wiceprezesem spółdzielni Marcinem Pałoszem, który zapowiada poprawę stanu urządzeń.

REKLAMA

„Prosiłabym o poruszenie tematu placów zabaw na Armii Krajowej, Wojska Polskiego zresztą podobnie jest na Warszawskiej. Wszystkie wyglądają strasznie, nie atestowane, zaniedbane. Wiem, że ludzie i dzieci niszczą, ale to nie zmienia faktu, że obowiązkiem spółdzielni jest o to dbać. Odchodząca farba, połamane deski – informuje nas prosząca o anonimowość czytelniczka.

Skontaktowaliśmy się z wiceprezesem KSM Marcinem Pałoszem, który przedstawił nam stanowisko spółdzielni i zapewnił, że organizacja próbuje utrzymać ich urządzenia rekreacyjne w dobrym stanie –Zrobiliśmy w maju przegląd wszystkich urządzeń. Spółdzielnia posiada 24 takie miejsca rekreacyjne, na których znajduje się około 114 urządzeń. Wytypowaliśmy wszystkie te urządzenia do malowania i na dzień dzisiejszy taka renowacja jest przewidziana. Jedno urządzenie zostało zlikwidowane – było niebezpieczne naszym zdaniem. Większość z nich posiada atest – urządzenia są na pewno bezpieczne” – informuje nas Marcin Pałosz

REKLAMA

Oprócz tego czytelniczka zwróciła także uwagę na betonowy krawężnik przechodzący pod huśtawką -„Przy Armii Krajowej 16 pięknie widać, jak betonowy krawężnik przechodzi pod huśtawką. Jeden upadek i dziecko może z tego nie wyjść, a w stosunku do KSM posypia się pozwy. Rozmawiałam z wieloma rodzicami i to, co tu jest, to jedna wielka tragedia” – pisze do nas anonimowa czytelniczka.

Betonowy element przechodzący pod huśtawką, o którym informowała nas czytelniczka, także ma zostać usunięty – spółdzielnia deklaruje podjęcie działań mających zapewnić bezpieczeństwo także przy tym urządzeniu.

-„Jeśli chodzi o wystające elementy – na dzień dzisiejszy usuwamy wszelkiego rodzaju nieprawidłowości, które były na tych placach. Myślę, że do końca miesiąca powinniśmy się z tym uporać – mówił nam Marcin Pałosz.

Dodatkowo od poniedziałku ma rozpocząć się wymienianie piasku w tamtejszych piaskownicach, a wkrótce zacznie się malowanie wszelkich sprzętów w celu poprawy ich estetyki.

Jak udało nam się ustalić do zarządu spółdzielni nie wpłynęły żadne oficjalne skargi na stan urządzeń rekreacyjnych.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *