REKLAMA

Mieszkańcy mogą wydać pół miliona złotych! [wideo, zdjęcia]

Budżet obywatelski to samorządowa inicjatywa, która również u nas staje się coraz popularniejsza. W tym roku miasto postanowiło, że mieszkańcy zdecydują o wydaniu pół miliona złotych. Przybliżamy zadania, które mogą być za te pieniądze wykonane w 2016 roku.

REKLAMA

 

Po raz pierwszy w naszym mieście to mieszkańcy mogli wyjść z inicjatywą. W poprzednim Budżecie Obywatelskim decydowali oni tylko, które spośród przygotowanych przez urzędników propozycji należy zrealizować. Zgłoszono 16. zadań, komisja odrzuciła już dwa wnioski tj. budowę chodnika wzdłuż ulicy Polnej do Południowej, ponieważ to droga powiatowa, a na dodatek jest już rozstrzygnięcie, że powiat wspólnie z gminą będą ją remontować. Drugi wniosek dotyczył ulicy Źródlanej, zdaniem Burmistrza był on źle sporządzony i przekraczał znacznie możliwości finansowe Budżetu Obywatelskiego, z którego w założeniach na jedno zadanie może być wydane około 100 tysięcy złotych.

REKLAMA

Jakie projekty wezmą udział w głosowaniu? – „Małe kompleksy rekreacyjno-sportowe zlokalizowane na Browarach, Starym Młynie, Baryczy, zadanie dotyczące utwardzenia drogi między Przybyszowami, a Bedlnem, budowa chodnika w Kazanowie Starym przy drodze gminnej, budowa parkingu przy ulicy Polnej między blokami, budowa placów zabaw na Osiedlug Niepodległości i na Osiedlu Robotnicza.”  – opowiedział nam burmistrz Obratański.

Poza wymienionymi wśród zadań na które będzie można głosować znalazł się również projekt rozbudowy Skateparku znajdującego się przy koneckim Orliku i budowa siłowni pod chmurką „Aktywny Senior” przy ulicy Armii Krajowej. Głosowanie ruszy już 4. września. – „Będzie można skorzystać z trzech metod głosowania: wypełnić kartę dostępną w Urzędzie i wrzucić do urny, będzie można pobrać kartę z naszej strony internetowej, wrzucić do urny lub wysłać pocztą i wreszcie będzie można skorzystać z drogi internetowej.” – zdradził nam szef Urzędu Miasta i Gminy.

Burmistrz zakłada, że zrealizowane zostanie pięć wniosków, które zdobędą największe poparcie społeczne.

 

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *