REKLAMA

Mieszkanka Rudy Malenieckiej w magicznym świecie kwiatów [wideo, zdjęcia]

Magdalena Kabała-Pachuc z Rudy Malenieckiej hobbystycznie i zawodowo zajmuje się florystyką. Wieloletnie rozwijanie swojego zainteresowania w sierpniu zapewniło jej udział w wielkiej, ogólnopolskiej inicjatywie „Magii kwiatów na zamku” – projekcie Floraplus.pl w zamku w Mosznej w województwie opolskim, gdzie najbardziej utalentowani floryści z całej Polski spotkali się, by udekorować zamczysko najpiękniejszymi pracami w tematyce Harry’ego Pottera. Następnie Magdalena Kabała-Pachuc zorganizowała pod koniec sierpnia warsztaty w Rudzie Malenieckiej, na których pojawili się również uczestnicy wydarzenia w Mosznej. 

REKLAMA

Florystka z Rudy Malenieckiej opowiedziała nam o projekcie, w którym brała udział w zamku w Mosznej –„Miałam takie szczęście, zaszczyt, że znalazłam się w gronie osób, które brały udział w tym evencie, obok takich wielkich nazwisk jak Ania Kurnik, Michał Bursig, Rafał Kawałko, Iza Nobis, Ania Rosochacz, które są dosyć dobrze znane w świecie florystycznym. Wydarzenie było niesamowicie ciekawe, odbyło się bardzo szerokim echem również w mediach ogólnopolskich” – opowiadała nam Magdalena Kabała-Pachuc.

Pajęczyna Magdaleny Kabały-Pachuc zdobiąca kominek w zamku w Mosznej. Fot. Floraplus.pl.

Magdalena Kabała-Pachuc początkowo zajmowała się florystyką jedynie hobbystycznie, a kilka lat temu postanowiła otworzyć swoją kwiaciarnię „Kwiatki i…” w Rudzie Malenieckiej. Poprzez uczestnictwo w projekcie w Mosznej pragnie pokazać, że dzięki pielęgnowaniu swojego hobby można wiele osiągnąć i stać u boku najlepszych w danym fachu –„Tytuł mistrza nobilituje, ja takiego nie mam i nie jestem z wykształcenia florystą, ale ciężka praca, pasja, ciągłe pogłębianie wiedzy może zaowocować tym, że można brać udział w takich imprezach, takiej rangi, z takimi nazwiskami” – przekonuje florystka.

REKLAMA

Więcej informacji o wydarzeniu w zamku w Mosznej oraz zdjęcia prac florystów znajdziecie TUTAJ.

Pod koniec sierpnia w warsztatach w Rudzie Malenieckiej wzięło udział kilkoro florystów, którzy współpracowali podczas projektu w Mosznej. Byli to m. in. Iza Nobis ze Starachowic, Anna Kurnik z Krakowa i Michał Bursig z Kielc.

Pomysł przeprowadzenia warsztatów w Rudzie Malenieckiej zrodził się wśród florystów właśnie podczas wydarzenia na zamku w Mosznej. Magdalena Kabała-Pachuc odpowiedzialna za ich organizację wyraża nadzieję, że w przyszłych latach będą one odbywać się na większą skalę –„Urządzamy sobie warsztaty z roślin polnych po to, żeby wykonać kompozycje, prace, które będzie można zaprezentować na naszych Facebookach, Instagramach, żeby pokazać naszym odbiorcom, że florystyka to nie tylko kwiatyy z kwiaciarni. Że piękno roślin, które posiadamy również może przełożyć na piękne bukiety w domach i taki jest nasz cel […] Tutaj są piękne tereny i mam nadzieję, że zaowocuje to większą imprezą, która mogłaby się na tym terenie odbywać” – mówi nam Magdalena Kabała-Pachuc.

Już teraz florystka z Rudy Malenieckiej zapewnia nas, że w przyszłych latach będą organizowane kolejne odsłony warsztatów.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *