REKLAMA

MIG i Czerwone Gitary zagrały w powiecie koneckim [zdjęcia]

W sobotę 16 lipca w naszym powiecie świętowały dwie gminy – Smyków oraz Fałków. Gwiazdami wieczoru były: zespół disco-polo MIG i legendarne Czerwone Gitary! 

REKLAMA

Na obu wydarzeniach pojawiło się mnóstwo gości – Park Podworski w Fałkowie wypełnił się niemal od jednego brzegu fosy, aż do drugiego. Podobnie było w Smykowie gdzie trudno było znaleźć wolne miejsce parkingowe.

Jagódka w Smykowie 7

MIG w Smykowie

Nim jednak na scenę wkroczyły gwiazdy toczyło się normalne życie festynowe – goście korzystali z punktów gastronomicznych i licznych kramów. W Smykowie zorganizowano konkurencje: na najlepszą potrawę lokalną, konkurs w lepieniu oraz jedzeniu jagodowych pierogów. Całe święto tej gminy toczyło się wokół właśnie tego leśnego owocu – stąd i jego nazwa „Jagódka”. Oprócz jagody gwiazdą pikniku była też posłanka… Marzena Okła-Drewnowicz widoczna niemal w każdym miejscu festynowego placu w Smykowie. Momentami przejmowała nawet rolę konferansjerki. Jednak wszyscy zeszli na dalszy plan kiedy na scenę wkroczyli Panowie z grupy MIG – to był naprawdę czadowy koncert, przy którym bawili się głównie młodzi ludzie! Szlagier „Miód Malina” wraz z wokalistą odśpiewały setki gardeł.

REKLAMA

Natomiast w Fałkowie też było klimatycznie. Wydarzenia dnia rozpoczęły się od odpustu w miejscowej parafii Świętej Trójcy. Później w Parku przywitano zaproszonych gości: między innymi przedstawicieli władz wojewódzkich – marszałka Adama Jarubasa oraz jego zastępczynię Agatę Binkowską. –„Bardzo się cieszę, że są goście, ale przede wszystkim to wspaniałe, że znów przybyło do nas mnóstwo mieszkańców gminy. Widzę też nieznane twarze, czyli udało nam się koncertem Czerwonych Gitar zaprosić do Fałkowa także osoby spoza. Frekwencję mamy znakomitą i to jest dla mnie wielka radość.” – mówił nam tuż przed koncertem głównej gwiazdy wójt Fałkowa Henryk Konieczny.

Dni Gminy Fałków 2016 35

Czerwone Gitary w Fałkowie

Warto dodać, że w Fałkowie było naprawdę muzycznie. Najpierw zagrał lokalny zespół Rekrut, następnie zespół cygański Vanessa i Sorba, a Czerwone Gitary z Jurasem Koselą i Jerzym Skrzypczykiem zachwyciły. Starsi panowie wsparci młodymi muzykami zagrali naprawdę dobry koncert i zachwycili fałkowską publiczność. Na zakończenie dnia w Fałkowie zorganizowano pokaz sztucznych ogni.

Szczegółowe relacje wideo z obu wydarzeń zaprezentujemy Państwu już wkrótce. Dziś zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć ze smykowskiej „Jagódki”, a także Dni Gminy Fałków:

Zdjęcia – Dni Gminy Fałków:

Zdjęcia „Święto Jagódki” w Smykowie:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *