REKLAMA

Relacja wideo: Zapalenie lampek na choince w Końskich! [wideo, zdjęcia]

Na dzień przed Mikołajkami w Końskich dokonano uroczystego zapalenia lampek na choince. Iluminacji towarzyszyła świąteczna impreza, w którą zaangażowały się wszystkie koneckie przedszkola oraz chór „Mikołajków” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich. 

REKLAMA

„To pewnego rodzaju tradycja na terenie naszego miasta. Dzisiaj zaprosiliśmy do współorganizacji wszystkie przedszkola z terenu miasta i gminy, ale przede wszystkim Przedszkole nr 4 i p. dyrektor Dorota Chamczyk wraz z gronem pedagogicznym i przede wszystkim z dzieciakami są organizatorem dzisiejszych uroczystości.” – mówił nam Krzysztof Jasiński, wiceburmistrz Końskich.

REKLAMA

Największy udział w części artystycznej miały dzieci z Przedszkola nr 4, ale grupy z każdej placówki prezentowały też wiersze oraz piosenki dla Mikołaja. Ten zaś przybył na ten szczególny dzień do Końskich prosto z Laponii! –„Witajcie moi drodzy! Bardzo się cieszę, że w tym roku również mogłem tutaj w Końskich wspólnie z Wami odpalić piękną świąteczną choinkę. Bardzo się cieszę, że już mogłem spotkać się z dzieciakami ze wszystkich przedszkoli okolicznych. Bardzo ich podziwiam za wszelkie występy, które przygotowali dla siebie, dla mnie i dla wszystkich mieszkańców. Moi drodzy, drogie dzieci, mieszkańcy Końskich: Wam wszystkim życzę wszelkiego dobra, zdrowia, szczęścia, wszystkiego co najlepsze, a dzieciakom masy, masy prezentów pod choinką. Wszelkiego dobra i pomyślności na cały przyszły rok. Pozdrawiam Was serdecznie – Święty Mikołaj prosto z Laponii, a tymczasem w Końskich!” – mówił do naszej kamery Święty Mikołaj.

W uroczystości rozświetlania lampek na choince udział wzięli przedstawiciele władzy: burmistrz Krzysztof Obratański i jego zastępcy Marcin Zieliński oraz Krzysztof Jasiński, wicestarosta konecki Bogdan Soboń, członek Zarządu Powiatu Koneckiego Damian Rozmus, Przewodniczący Rady Miejskiej w Końskich Piotr Słoka wraz z wieloma radnymi. Obecni byli także naczelnicy z Urzędu Miasta i Gminy Końskie, pracownicy tej jednostki, a także nauczyciele oraz przede wszystkich dzieci ze wszystkich koneckich przedszkoli.

Uroczystego zapalenia lampek dokonali burmistrz Obratański oraz wicestarosta Soboń wraz z przedstawicielami przedszkolaków.

„Kochane dzieci zbliżamy się do najpiękniejszego okresu w ciągu roku: do świąt Bożego Narodzenia poprzedzonych wizytą Świętego Mikołaja. Pewnie Święty Mikołaj nie byłby tak hojny gdyby nie miał dobrego kontaktu z Waszymi rodzicami. Myślę, że to mama, tata, najbliżsi są tymi, którzy przekazują mu opinię czy byłyście grzeczne, czy starałyście się dobrze wywiązywać ze swoich obowiązków i czy tak ich kochacie jak oni Was. Sądzę, że to będzie miało swój wyraz w prezentach i mikołajkowych i tych, które znajdziecie pod choinką. Na zbliżające się święta chciałbym Wam życzyć wszystkiego najlepszego, byście mieli zawsze takie radosne miny jak dzisiaj i byście byli pociechą i radością swoich najbliższych. Wszystkiego Najlepszego!” – przemawiał burmistrz Obratański.

 

„Święta Bożego Narodzenia to wielka magia. Magia świąteczna, rodzinna i myślę że dzisiejsza wizyta Świętego Mikołaja rozpoczyna te święta. One są najbardziej rodzinne z naszych wszystkich świąt, a radość dzieci z prezentów i różnych smakołyków jest chyba dla dorosłych największą pociechą. Dlatego też na te nadchodzące święta dla Was, dla wszystkich maluchów, dla dorosłych wszystkiego najlepszego! Niech one będą rodzinne, ciepłe, spokojne i przede wszystkim zdrowe i bezpieczne.” – mówił wicestarosta Soboń.

Po zapaleniu lampek jeszcze przez wiele minut trwała świąteczna zabawa pod choinką wspólnie ze Świętym Mikołajem!

Zdjęcia (Paulina Adamczyk):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *