REKLAMA

Mikołaj zawitał do Bedlna. Będzie hala i przedszkole! [WIDEO]

Od września w Bedlnie funkcjonuje Szkoła Podstawowa w Kopaninach, która wcześniej miała swoją siedzibę w bardzo starym budynku w Grabkowie. Teraz wiemy już, że niebawem na przyszkolnym placu staną także: Publiczne Przedszkole i hala gimnastyczna. 

REKLAMA

„Pewne założenia przy budowie tej szkoły sprawdziły się. Kiedy okazało się, że z mniej lub bardziej ważnych względów i dla mnie nie do końca zrozumiałych kompleksowy projekt budowy tej szkoły nie został objęty dofinansowaniem z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego zdecydowaliśmy się na rozbicie samej inwestycji na kilka odrębnych. Z własnych środków zbudowaliśmy część główną, a więc budynek szkolny z bezpośrednim zapleczem bibliotecznym, świetlicowym, klasami, pokojem nauczycielskim i tak dalej, na zasadzie założenia, że być może z odrębnych programów uda się uzyskać wsparcie dla budowy sali gimnastycznej i budowy przedszkola. Dokumentacje i pozwolenia na budowę były skompletowane razem i zaczęliśmy szukać takich programów, w których możemy się odnaleźć” – informuje Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

Założenie to okazało się być słuszne. W tym tygodniu najpierw gmina wygrała konkurs na dofinansowanie do budowy hali gimnastycznej przy szkole, a dzień później uzyskała ogromną dotację na stworzenie przedszkola –„Mamy do czynienia ze swego rodzaju rajdem Świętego Mikołaja dla szkoły w Kopaninach, bo ostatnie dni przyniosły poważne i dla nas pozytywne rozstrzygnięcia. Decyzją Ministerstwa Sportu przyznano nam dofinansowanie do budowy sali gimnastycznej w szkole w Kopaninach i to 33% wartości. Z drugiej strony to wczorajsza decyzja o rozstrzygnięciach w zakresie Funduszu Inicjatyw Lokalnych przyniosła nam 80% dofinansowanie do budowy przedszkola”  – mówi nam włodarz Końskich.

REKLAMA

Na budowę hali gimnastycznej gmina otrzymała od Ministerstwa Sportu w ramach programu „Sportowa Polska” około 792 tysiące złotych, kosztorys budowy obiektu wynosi 2 miliony 400 tysięcy złotych. Z kolei budowa przedszkola ma samorząd kosztować 900 tysięcy złotych, a dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wynosi 720 tysięcy złotych.

Przetargi mające wyłonić wykonawców przedszkola i hali powinny ruszyć w pierwszej połowie 2021 roku.

Dodajmy, że w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych gmina otrzymała jeszcze dwie dotacje związane z powstającym Koneckim Centrum Kultury, o czym poinformujemy Państwa już wkrótce. Natomiast odrzucony został wniosek koneckiego samorządu o wsparcie finansowe dla stworzenia nowoczesnego Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi.

REKLAMA

One thought on “Mikołaj zawitał do Bedlna. Będzie hala i przedszkole! [WIDEO]

  1. […] Krzysztof Obratański. Przy udziale tych pieniędzy powstanie: nowe przedszkole w Bedlnie (WIĘCEJ), sala widowiska przy Centrum Kultury w Końskich, a także samo centrum kultury zostanie […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *