REKLAMA

Miłaków w gminie Gowarczów z nową drogą! [wideo, zdjęcia]

Przebudowa dwóch odcinków drogi gminnej w Miłakowie w gminie Gowarczów trwa. Jeden z nich został już ukończony. Prace nad drugim zmierzają szybko ku końcowi. Możliwe, że prace zostaną zakończone jeszcze w tym roku. 

REKLAMA

Przebudowana zostanie droga gminna Gowarczów – Eugeniów na dwóch odcinkach – jeden o długości prawie 320 metrów, drugi to ponad 425 metrów. Powstaną na nich asfaltowe jezdnie o szerokości 4,5 metra z pięciometrowymi mijankami. Zakresem prac objęte jest także utworzenie pobocza z kruszywa.

„Jest to nasza droga gminna, długo wyczekiwana przez mieszkańców Miłakowa. Jest to odcinek o długości 700 metrów. Droga powstaje dzięki pozyskaniu środków z Funduszu Dróg Samorządowych. Droga poprawi dojazd do posesji mieszkańcom sołectwa. Na ten rok zamykamy już roboty drogowe, na przyszły rok mamy już kilka projektów. Pogoda nam się szczęśliwie ułożyła, że możemy to wykonać jeszcze w tym roku” – mówił nam wójt Gowarczowa, Stanisław Pacocha.

REKLAMA

Dlaczego droga jest tak ważna dla mieszkańców? Spytaliśmy o to sołtys wsi Miłaków, Paulinę Banasik –„Ta droga była bardzo zaniedbana. Czekaliśmy na tę inwestycję bardzo długo. Droga była bardzo wyczekiwana przez mieszkańców. Chciałabym bardzo podziękować panu wójtowi i radzie gminy za możliwość i dokonanie tak ważnej inwestycji dla nas, jako mieszkańców wsi Miłaków. Droga ułatwi mieszkańcom dojazd do domów. To była bardzo wyboista droga […] dzieci będą mogły teraz bezpiecznie jeździć rowerami i na rolkach. Jest to mała wieś i chcemy, żeby dzieci miały możliwość bezpiecznego poruszania się” – mówiła nam Paulina Banasik.

Całkowity koszt przebudowy opiewa na 425 tysięcy złotych, z czego 60% – około 250 tysięcy złotych – to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Przy okazji inwestycji wykonano także część sieci gazowej.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Miłaków w gminie Gowarczów z nową drogą! [wideo, zdjęcia]

  1. Pingback: Gowarczów: Droga w Miłakowie ukończona. Trzy nowe powstaną w 2020 roku | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *