REKLAMA

Milcarz: Dwa mandaty w Świętokrzyskim to minimum [video]

Henryk Milcarz, kandydat do sejmu z listy Zjednoczonej Lewicy, był obecny podczas uroczystych obchodów rocznicowych Bitwy pod Gruszką. 

REKLAMA

Zapytaliśmy polityka, jaki ma stosunek do historii i do jej obecnej interpretacji przez różne środowiska, a także o szanse jego ugrupowania w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

TKN24: Panie pośle, jak wygląda ta historia oczami człowieka lewicy, bo jak wynika z wypowiedzi, które słyszeliśmy pod pomnikiem, obecna ekipa rządząca widzi ją inaczej niż wy?

REKLAMA

Henryk Milcarz: I to jest wielkie nieporozumienie i  nieszczęście, bo przelana krew za ojczyznę nie miała barw partyjnych. Niedobrze, gdy się dzieli ludzi na lepszych i gorszych. Synowie i córy tego narodu ginęli po to, żeby Polska odzyskała niepodległość. Dzisiaj po latach, oni nic nie mogą powiedzieć, bo są gdzieś tam, nie mogą się bronić. Jedni są dobrzy , drudzy są źli. Myślę, że każdemu kto oddał życie za ojczyznę należy się ogromny szacunek i cześć. Dlatego wielka chwała tutaj organizatorom, wójtowi z Radoszyc, za to, że włączyli się w kultywowanie tradycji pamięci . Bo cóż możemy dać tym, którzy zginęli? Pamięć – to jest takie dobre, które możemy im przekazać.

Całość wywiadu w materiale wideo.milcarz

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *