REKLAMA

Minister odwiedził strażaków z gminy Końskie z okazji ich dnia [wideo, zdjęcia]

W poniedziałek 4 maja strażaków z gminy Końskie w remizie OSP Dziebałtów, a następnie OSP Modliszewice odwiedził specjalny gość – wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk. W specjalnym dniu – Dniu Strażaka, który przypadał właśnie w poniedziałek 4 maja minister podziękował strażakom ochotnikom za ich poświęcenie i zaangażowanie, a także podarował im skromny upominek.

REKLAMA

„Tego dnia chciałbym Wam życzyć przede wszystkim tego, żeby było jak najmniej wyjazdów, a jeżeli już są, to żeby kończyły się szybkim, bezpiecznym powrotem do domu. Bardzo wam dziękuję za waszą służbę, za wasze oddanie i poświęcenie, bo poświęcacie nie tylko swój wysiłek, ale i swój czas. Bardzo proszę więc, żebyście przekazali życzenia ode mnie dla rodzin – wytrwałości, solidarności, ale też cierpliwości do tego waszego trudu, który poświęcacie kosztem rodziny” – przemawiał do strażaków Piotr Wawrzyk.

Ministrowi w podróży z okazji Dnia Strażaka w gminie Końskie towarzyszyli burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański oraz wiceburmistrz Krzysztof Jasiński.

REKLAMA

„Tego wszystkiego by nie było, gdyby nie zaplecze społeczne i rodzinne. To żony, mamy, najbliżsi druhen i druhów decydują o tym, że znajdują czas, wsparcie i mogą poświęcić się temu, co jest wspólnym dobrem w zakresie bezpieczeństwa. To nie jest tylko kwestia tutaj obecnych i innych druhen i druhów, ale to jest kwestia o wymiarze społecznym ze szczególnym uwzględnieniem rodzin. Druhowie i druhny ochotniczych straży pożarnych w gminie Końskie stanowią jedną, wielką, współpracującą rodzinę” – strażaków ministrowi przedstawiał Krzysztof Obratański.

W remizie ochotników w Dziebałtowie w uroczystościach brali udział druhowie reprezentujący jednostki OSP Dziebałtów, Kazanów oraz Bedlenko, natomiast w remizie w Modliszewicach byli to przedstawiciele jednostek OSP Modliszewice, OSP Wąsosz i OSP Pomorzany.

Każda jednostka strażaków ochotników otrzymała od ministra karton kamizelek odblaskowych. Na ręce komendantów jednostek OSP trafiły także specjalne dyplomy z podziękowaniem za służbę od włodarzy gminy Końskie.

Nasza redakcja także docenia pracę strażaków i druhów ochotników. Z okazji Waszego święta składamy Wam najserdeczniejsze życzenia. Tylu powrotów, ile wyjazdów!

Zdjęcia:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *